Відеозвернення Зеленського: що це було. Актуальна аналітика від професора Василя Гулая

Кафедра міжнародної інформації Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

19 січня президент Володимир Зеленський виступив з відеозверненням і закликав українців не панікувати через можливе повномасштабне вторгнення Росії.

ІА Дивись.info запитала в експертів, чому Володимир Зеленський вирішив звернутися до громадян України саме зараз і наскільки загроза вторгнення з боку РФ серйозна?

Доктор політичних наук, завідувач кафедри міжнародної інформації Національного університету «Львівська політехніка», голова громадської організації «Центр інформаційно-комунікативного менеджменту» Василь Гулай наголошує, що режим Путіна від початку 2000-х років реалізовував та продовжуватиме втілювати у життя свій експансіоністський геополітичний курс щодо усього пострадянського простору та особливо відносно України.

«У цьому контексті вчорашнє звернення президента Зеленського не варто оцінювати як особливу новину, а радше як констатацію фактичного стану зовнішньополітичного оточення України від 2014 року…

Як підсумок, жодним чином не недооцінюючи військових та агентурних можливостей Російської Федерації та режиму-сателіта самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, інформаційний масив навколо неминучої агресії щодо України варто оцінювати у ширшому зовнішньо- та внутрішньополітичному контексті, найперше як інструмент примусу режимом Путіна керівництва України до виконання Мінських угод в російській інтерпретації, від спроб чого очевидні політичні дивіденди отримають опоненти Зеленського, які ті ж угоди підписували», – каже Василь Гулай.

Докладніше – у матеріалі Відеозвернення Зеленського: що це було на Дивись.info.