Сьогодні важливою залишається проблема пошуку сучасного національного типу храму. У процесі архітектурного проєктування сакральної споруди студент знайомиться з конфесійними та обрядовими основами християнства, типами сакральних комплексів та їхніми основними й допоміжними об’єктами, вивчає містобудівні основи храмобудування та сакральної символіки храму, досвід проєктування сучасних сакральних споруд.
Попередньо, на екскурсійному семінарі, студенти ІІІ курсу кафедри містобудування Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки наочно закріпили теоретичну інформацію про типологічні основи й загальні принципи проєктування церкви.
Наступним важливим етапом опрацювання проєкту 24 вересня стала клаузура № 1 – пошук концепції храму, який у функціонально-просторовій та архітектурно-планувальній моделях відображає українську ідентичність церкви. В обговоренні архітектурно-просторових концепцій (подали 19 авторів) разом із модераторами дискусії, старшим викладачем кафедри містобудування Володимиром Дідиком та асистенткою Ольгою Малиновською, активно взяли участь усі присутні студенти групи АР-39.
Дискусія пройшла з інтересом у товариській діловій атмосфері. Після обговорення визначили роботи до подальшого проєктування й ті, які потребують доопрацювання і погодження на подальшому етапі.
Наступним, після обговорення і затвердження концепції церкви, буде етап архітектурного проєктування на стадії ескізного проєкту.