У приміщені Львівського «Будинку Воїна» відбувся урочистий випуск слухачів – ветеранів Збройних Сил України та інших силових структур, які проходили навчання та соціальну адаптацію в рамках проєкту «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» в Національному університеті «Львівська політехніка».
Проєкт відбувається за фінансової підтримки уряду Королівства Норвегія, організація та ведення якого в Україні здійснює Міжнародний фонд соціальної адаптації. Цей проєкт є логічним продовженням свого попередника, який виконувався в Україні майже 20 років і закінчився у грудні 2019 року.
– Цієї весни громадська організація у партнерстві з Національним університетом «Львівська політехніка» продовжила реалізацію нового проєкту, в рамках якого 32 ветерани та члени їхніх сімей пройшли професійне навчання за програмою «Управління проєктами». Навчання було організоване на базі Tech StartUp School Львівської політехніки із залученням кафедри соціології та соціальної роботи та Міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція» Інституту гуманітарних і соціальних наук, кафедри адміністративного та фінансового менеджменту, кафедри фінансів Інституту економіки та менеджменту, а також працівників Tech StartUp School, – розповів голова громадської організації «Нове суспільство України» Костянтин Левченко.
Через пандемію і оголошений карантин всі теоретичні заняття відбували в онлайн-режимі. У межах навчання слухачі мали змогу взяти участь у воркшопі, який відбувся за підтримки університету Reutlingen University та спікера Любомира Мацеха. Учасники проєкту дізнались про прототипування за кордоном та важливість застосування перевірених методик впровадження технологій у життя.
Незважаючи на дистанційних формат навчання, викладачі курсу використовували всі можливі формати викладення матеріалу: презентації, відео, текстові матеріали, а також транслювання екрану під час вивчення спеціальних програм, на практичних заняттях слухачі працювали як індивідуально, так і в фокус-групах, що дало змогу зробити навчальний процес більш цікавим та ефективним.
Як підсумок навчання колишніми військовослужбовцями було презентовано 18 бізнес-ідей, зокрема: INDUSTRIAL ALP (Верхолазні роботи/Промисловий альпінізм), «Продовольчий банк «ТАРІЛКА»», «Озон Експерт (озонування та екотуман)», «SICH − система запобігання аварійних ситуацій. Розумний безпечний будинок», «Clean & Frensh − Мобільна мийка автомобілів» тощо.
Колишні бійці, солдати та офіцери висловили щиру подяку Міністерству закордонних справ королівства Норвегія, Університету NORD (Норвегія), Міжнародному фонду соціальної адаптації, і Національному університету «Львівська політехніка», Tech StartUp School і ГО «Нове суспільство України» за надану можливість ветеранам війни здобути нові знання, які допоможуть їм знайти себе в новому, мирному житті.