Відбулася фінальна презентація результатів міжнародного воркшопу «Інтегрований розвиток міст» за участю студентів ІАРД

Кафедра містобудування Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-воркшопу

17 грудня 2024 року відбулася фінальна онлайн-презентація результатів міжнародного воркшопу «Інтегрований розвиток міст. Планування та дизайн (Чернівці/Мангайм 2024)» в рамках серії лекцій «Стійкі міста – стратегії по відновленню українських міст» (Resilient cities – strategies for recovery of Ukrainian cities). Студенти шести провідних українських університетів у співпраці з двома німецькими університетами й під керівництвом німецьких та українських викладачів розробили концепції розвитку території довкола залізничного воклазу в місті Чернівцях. Команда 1 (Орина Токар, Катерина Чобан, Ніка Дєткова, Анастасія Волкова, Марина Біжан, Даніел Фанта, Вікторія Вітовська (студенти Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки), Юрій Фенюк, Максим Костащук, Вікторія Залужко) презентувала стратегію розвитку прилеглих громадських просторів і головного залізничного вокзалу як міжнародного хабу мобільності. Команда 2 (Анастасія Свиридова, Дарія Гуцул (студентка ІАРД), Дарія Вареньє, Катерина Кирілович, Валерія Сліпченко) розробила концепію формування і покращення зв’язків між залізничним вокзалом та історичним центром міста. Команда 3 (Вікторія Бейдик, Ярослава Петрушенко, Юлія Недолужко, Сергій Хаймик, Станіслав Кимарівський) займалася територією колишньої текстильної промисловості та занедбаної пивоварні, де студенти запропонували концепцію оновлення й переосмислення розвитку цієї ділянки.

Під час презентації результатів з подякою всім учасникам та завершальним словом виступили основні організатори воркшопу – професор Крістоф Веслінг (Бранденбурзький технологічний університет Котбус-Зенфтенберг (BTU)) та Яна Максимчук-Гаґельштайн (Рейнланд-Пфельський технічний університет Кайзерслаутерн – Ландау (RPTU)), а також запрошені гості професор Детлеф Курт (RPTU) та проф. Франк Шварце (Технічний університет Любека).

Від Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки у заході брали участь викладачі та студенти кафедри містобудування і кафедри архітектурного проєктування та інженерії. Зокрема, доцентка кафедри містобудування Ярина Онуфрів супроводжувала студентів під час роботи на воркшопах та онлайн-консультаціях. Студенти IV курсу Даніел Фанта та Вікторія Вітовська працювали у групі 1 над концепцією розвитку залізничного вокзалу Чернівців як майбутнього сучасного хабу мобільності, а п’ятикурсниця Дарія Гуцул разом зі своєю командою 2 розвивала тему транспортно-пішохідних зв’язків між залізничним вокзалом та історичним центром міста.

Воркшоп був реалізований за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та Федерального Міністерства житлового будівництва та міського розвитку Німеччини і в рамках двосторонньої співпраці міст Чернівці (Україна) та Мангайм (Німеччина). Співорганізаторами воркшопу є німецькі та українські університети: Рейнланд-Пфельський технічний університет Кайзерслаутерн – Ландау, Бранденбурзький Технологічний університет Котбус-Зенфтенберг (BTU) та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу Скріншот з онлайн-воркшопу