Львівські ветерани АТО, учасники проєкту «Норвегія – Україна», розробили нову лінійку альтернативного транспорту

За матеріалами сайту «Вголос»
Ілюстрація до матеріалу

В умовах, коли Львів, як і інші великі міста України, страждає від заторів, ідеї альтернативного транспорту для пересування містом стають актуальними як ніколи.

Про розробку силами львівських науковців та ветеранів російсько-української війни триколісного електросамоката для комфортного пересування містом розповів директор Наукового парку SID City Національного університету «Львівська політехніка» Назар Подольчак на хвилях «Вголос FM» у програмі «Актуальне інтерв’ю» з Ігором Слотюком:

– Ідея прийшла від ветеранів-АТОвців, з якою вони прийшли до нас на навчання. У нас спеціальний з адаптації військовослужбовців та їхніх родин до цивільного життя. ми навчаємо їх, як розвивати свій бізнес, створити свою ідею та комерціалізувати її.

Вони прийшли з ідеєю створити машину для евакуації поранених з лінії фронту, але оскільки ми вважали, що така машина дещо заскладна для виготовлення, то запропонували їм простіший варіант – почати з електросамоката. Оскільки ми бачимо тренди, які існують на ринку й досить позитивні до таких речей.

Несподівано для нас вони зробили перший прототип самостійно, хоч, звісно, він був далекий до ідеалу. Та ми побачили, що це ті люди, які готові присвятити себе цьому виробу. Тому ми їх взяли на так звану акселерацію. В чому вона полягала?

Наша професійна команда спільно з ними розробила дизайн та знайшла кошти на перший прототип. Зараз вже маємо і четвертий, і п’ятий. Також ми почали шукати кошти й гранти, аби вони розвивались, знайшли дизайнерів та взяли окремі технологічні запозичення з інших наших стартапів.

Отож, у нас вийшла лінійка з трьох частин – звичайний електросамокат, електросамокат для людей з інвалідністю та електрокар.

Повна версія розмови