В Університеті відбулося друге засідання робочої групи «Просторового розвитку»

За матеріалами сайту Львівської обласної військової адміністрації
Фото із засідання

У Національному університеті «Львівська політехніка» відбулося друге засідання робочої групи «Просторового розвитку». Обговорювали результати аналізу містобудівної документації та проєкти, в яких потенційно зацікавлені громади Львівщини.

17 територіальних громад області можуть увійти до складу Львівської агломерації. Експерти, залучені до проєкту, відзначили, що майже всі ці громади працюють на оновленій містобудівній документації, затвердженій після 2011 року. А напрацювання Стратегії розвитку Львівської агломерації дасть можливість покласти її в основу розробки комплексних планів просторового розвитку.

В процесі аналізу генеральних планів фахівці досліджували: інвестиційну активність громад у сфері будівництва, цільове призначення земельних ділянок, наявність природних ресурсів, транспортну інфраструктуру та інші важливі складові розуміння потенціалу росту і розвитку запропонованих громад.

Окремо акцентували на ретельному вивченні демографічної ситуації територій майбутньої агломерації. Ця інформація може стати запорукою ефективного залучення інвестицій у майбутньому.

А за даними соціологічного опитування, серед п’ятірки проєктів, в реалізації яких першочергово зацікавлені жителі, – ті, що стосуються розвитку мереж медичних закладів, розбудови транспортної інфраструктури, спорудження сучасних сміттєпереробних заводів, покращення екологічної ситуації (зокрема, очищення річок та водойм), удосконалення системи освітніх закладів.

Також у межах заходу представники громад Львівщини, що межують, працювали над ідеями проєктів, втілення яких становить спільний інтерес. Серед таких: будівництво шкіл, очисних споруд, індустріальних парків, нових підприємств і навіть збереження пам’яток архітектури з метою підвищення туристичної привабливості.

Нагадаємо, команда «Просторового розвитку» – одна із семи галузевих робочих груп, що працює над проєктом Стратегії розвитку Львівської агломерації. Перше її засідання відбулося в грудні 2022 року.

Фото із засідання Фото із засідання Фото із засідання Фото із засідання Фото із засідання Фото із засідання