В Університеті урочисто закрили виставку «Мальована мова» й нагородили переможців

Катедра української мови Львівської політехніки
Фото із закриття виставки

У першому корпусі Національного університету «Львівська політехніка» 29 квітня 2025 року (у день народження Ірини Фаріон) відбулося урочисте закриття виставки «Мальована мова» і нагородження переможців.

Цей мовно-мистецький проєкт катедри української мови покликаний привернути увагу до значення української мови як основи національної ідентичности, як форми опору і як способу пам’яти. Метою виставки було формування національного світогляду, налагодження духовного контакту через спільну творчість. На виставці представлено 44 мовно-мистецькі роботи, які відібрали члени журі з-поміж 263 поданих на конкурс. У студентських витворах гармонійно поєднуються вислови видатних особистостей, візуальні образи та емоції – це викликає глибокі переживання та змушує задуматися. Усі плакати щирі, сміливі й соціально актуальні.

Закриваючи виставку, завідувачка катедри української мови Оксана Литвин запропонувала вшанувати хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя, борючись за українську мову. Передусім схиляємо голову перед нашою незабутньою колегою Іриною Фаріон, геніями української пісні Володимиром Івасюком та Ігорем Білозором, донецьким активістом Артемом Мірошниченком і всіма героями, що загинули, захищаючи національні цінності.

З вітальним словом виступила директорка Інституту гуманітарних та соціальних наук Зоряна Куньч, яка наголосила на важливості мови в суспільному й громадському житті, розповіла про тернисту дорогу української мови і її визначальну роль в сучасному світі.

Доцент катедри української мови Оксана Микитюк наголосила, що виставка найкращих конкурсних робіт студентів-політехніків – це продовження мовно-мистецьких напрацювань, які провадила в стінах Львівської політехніки професор Ірина Фаріон. Саме вона від 1998-го року започаткувала виставку мовних плакатів із метою показати силу та непереможність української мови. Проєкти, які організовувала Ірина Фаріон, були відтворені в чотирьох добірках плакатів: «Мова – твого життя основа» (2001), «Я на сторожі коло їх поставлю слово» (2002), «Мова – краса і сила» (2007), «Слово – меч духовний» (2012). Прозвучало чимало цитат Ірини Дмитрівни, які підтверджували думку, що лише наступальна мовна політика дозволить нам бути господарями на своїй землі.

Члени журі, до складу якого входили фахівці Інституту гуманітарних та соціальних наук (завідувачка катедри української мови, доцент Оксана Литвин, доцент Оксана Микитюк та старший викладач Ірина Ментинська) і викладачі Інституту архітектури та дизайну (завідувачка катедри дизайну та основ архітектури, професор Світлана Лінда та завідувач катедри візуального дизайну і мистецтва, професор Віктор Штець) ухвалили рішення: визнати переможцями та відзначити преміями таких студентів – учасників конкурсу:

  • Диплом І ступеня: Рубіш Ніколетта Юріївна (АР-209).
  • Диплом ІІ ступеня: Жалба Ірина Іллівна (АР-209).
  • Диплом ІІ ступеня: Бас Карина Юріївна (ДЗ-11).
  • Диплом ІІІ ступеня: Левкович Максим Андрійович (АР-114).
  • Диплом ІІІ ступеня: Львова Аліна Володимирівна (АР-104).
  • За плакатне подання: Іваницька Катерина Юріївна (АР-109).
  • За якість виконання та оригінальну інтерпретацію дизайнерської мови: Комендант Олег Віталійович (АР-104).
  • За оригінальність ідеї: Патер Мирослава Петрівна (АР-209) та Буряк Соломія Ігорівна (АР-203).
  • Вподобання глядачів: Дроненко Олександра Олександрівна (АР-203).
  • Премія від Софії Особи: Львова Аліна Володимирівна (АР-104) та Садкова Олена Романівна (ДС-15).

Ми щиро пишаємося талановитими студентами, які взяли участь у мовно-мистецькій виставці «Мальована мова», дякуємо за активність, завзяття, енергію та небайдужість усім учасникам. Атмосфера на виставці була натхненною, щирою та душевною – кожен куточок дихав творчістю, повагою до рідної мови та вірою в перемогу. Дуже приємно, що молодь через творчість виражає свою громадянську позицію, підтримує українське й надихає берегти те, що є основою нашої національної ідентичности. Такі заходи не тільки збагачують культурне життя університету, а й формують глибоке усвідомлення важливости збереження й розвитку української мови та культури.

Дякуємо всім учасникам конкурсу, викладачам катедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук за залучення студентів та організацію заходу, викладачам Інституту архітектури та дизайну за плідну співпрацю.

Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки Фото із закриття виставки