В Інституті геодезії Національного університету «Львівська політехніка» відбулася робоча зустріч із представниками компаній Abris DG, EPS та Mapium, під час якої обговорили перспективи подальшої співпраці.
Компанія ABRIS спеціалізується на розробленні та виробництві безпілотних авіаційних комплексів, Є.П.С. є виробником сучасних високоточних геодезичних систем, а Mapium займається виконанням практичних робіт з аерознімання, створенням високоточних ортофотопланів та цифрових моделей місцевості.
Успішна співпраця триває вже понад 15 років, її результатами є розроблення та запровадження інноваційних технологій аерознімання, проведення спільних наукових експериментів та науково-практичних проєктів. Матеріали викладено в численних наукових публікаціях, монографіях, їх регулярно презентують на міжнародних симпозіумах та конференціях, зокрема й на найбільшому щорічному геодезичному форумі Intergeo в Німеччині.
У рамках спільного експерименту в 2009 році відбулося перше в Україні аерознімання з борту БПЛА. Сьогодні ця технологія вже є галузевим стандартом, а безпілотні авіаційні аерогеодезичні комплекси ABRIS-EPS визнано одними з кращих у світі, ними виконано численні амбітні проєкти як в Україні, так і на різних континентах планети.
Окрему увагу сторони приділили подальшому розвитку наукових напрямків та ідей, започаткованих професором Володимиром Глотовим (1954–2024), який був ініціатором і натхненником цього формату співпраці.
Під час зустрічі Інституту геодезії було передано модернізований безпілотний авіаційний комплекс FLIRT Arrow компанії ABRIS, який оснащений сучасною високоточною GNSS системою компанії EPS. Працівники ІГДГ використовували попередню модель у науковій та навчальній роботі з 2016 року, зокрема здійснено більше 500 польотів як в Україні, так і на українській антарктичній станції «Академік Вернадський».
Невдовзі представники Інституту геодезії Львівської політехніки вирушать в Українську антарктичну експедицію з оновленим БПЛА Arrow для продовження серії експериментів із вивчення льодовиків Аргентинського архіпелагу Антарктиди. Цей проєкт є важливою складовою міжнародної наукової роботи з визначення темпів і прогнозування наслідків кліматичних змін.