З огляду на сучасні виклики традиційної багатолюдної посвяти в студенти у Львівській політехніці не організовували, натомість відбулися зустрічі безпосередньо в інститутах. На них студентам докладно розповіли про особливості навчального процесу в Політехніці, наголосили на головних принципах діяльності університету, заохотили активно проявляти себе з перших днів навчання. Також політехніки мали змогу познайомитися з директорами інститутів, завідувачами своїх кафедр, кураторами й одногрупниками.
Директор Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Микола Медиковський, звернувшись до першокурсників ІКНІ, зауважив, що вони стали студентами одного з найпрестижніших ЗВО країни, наголосив на доброзичливій робочій атмосфері, яка панує в колективі, й побажав сповна використовувати всі можливості, які надає університет.
«Ви стали студентами одного з найкращих університетів в Україні, адже у всіх рейтингах Політехніка завжди серед лідерів. У нашому інституті навчається 5 тисяч студентів, і це означає, що всі ці люди обрали й повірили саме в нас. Із цього моменту й ми з вами також стаємо однією родиною. Бо зауважу, що ні університету, ні кафедрам ніколи не досягти високих результатів без вас і вашої допомоги, будь-які наші досягнення неможливі без наших студентів.
Закцентую на ще одній важливій істині – не можна навчити, можна лише навчитися. А, зокрема, я та всі ми відповідальні за те, щоб вам було де і чого навчатися. У нас панує доброзичлива робоча атмосфера, яка дасть вам змогу це зробити. Сьогодні ми живемо в часі війни, перед тим зіткнулися з пандемією, але наш університет справді доклав усіх зусиль, щоб зустріти першокурсників у своїх стінах. Тому з надією починаємо цей навчальний рік, і бажаю всім нам успішної співпраці», – зазначив Микола Олександрович.
Цікаво, що на кафедрі програмного забезпечення ІКНІ навчатимуться аж 24 першокурсники, які набрали максимальні 600 балів з мультипредметного тесту. Анастасія Галімурка – одна з них. Дівчина розповідає, що посилено готувалася в 11-му класі, але й упродовж усіх шкільних років також добре навчалася. Львівську політехніку обрала тому, що цей заклад вищої освіти перебуває серед найпрестижніших, крім того, тут навчалися її знайомі й ділилися схвальними відгуками.
«Як відомо, Львівська політехніка належить до найкращих університетів країни, це дуже престижний заклад освіти, тому я хотіла навчатися саме тут. До того ж мої знайомі теж тут вчилися й добре відгукувалися про університет. І, звісно, спеціальність «інженерія програмного забезпечення», у якій я зацікавлена, також тут. Адже із самого дитинства мені подобалися математика, різні технічні науки, тож вибір був очевидний.
До мультипредметного тесту я стала готуватися ще на початку 11-го класу. Ходила до репетитора тільки на заняття з української мови, інші предмети опановувала сама. Коли вже дізналася, що складатимемо НМТ, то посилено готувалася до нього приблизно два місяці: вчила історію, математику, українську мову. Мені вдалося скласти на 600 балів. Думаю, головний секрет у тому, щоб не хвилюватися і бути впевненим у своїх знаннях. Тоді врешті все вдасться.
Від навчання в Політехніці я очікую здобути знання, досвід, розвинутися як особистість і знайти щирих друзів. Вірю, що тут набуду базу, яка допоможе у майбутньому стати грамотною фахівчинею у сфері ІТ», – каже Настя.
У своєму слові до першокурсників Володимир Ортинський, директор Інституту права, психології та інноваційної освіти, також зазначив, що Політехніка – великий заклад вищої освіти, який сьогодні налічує близько 35 тисяч студентів і має численний педагогічний колектив, тож, без сумніву, може забезпечити навчальний процес на високому рівні.
«Я щиро вітаю вас із тим, що ви стали студентами одного з найкращих університетів України та Європи. Також дякую за те, що обрали Інститут права, психології та інноваційної освіти, адже ми є одним із наймолодших інститутів Політехніки, проте теж у переліку найчисленніших за кількістю студентів. Лише цього року ми приймаємо в нашу сім’ю понад тисячу нових вступників. Вірю, що присутні в цьому залі у майбутньому стануть хорошими юристами, журналістами, психологами, педагогами, адже це ті напрями, які сьогодні функціонують у нашому інституті.
На завершення хочу побажати нам перемоги і миру, яких усі ми так прагнемо. Ми вдячні кожному українському воїнові за можливість зібратися тут і починати навчальний рік. А вам, першокурсники, я також бажаю перемогти на ниві оволодіння знаннями, бо вони неодмінно пригодяться вам для розбудови нашої держави. Тож успішно пройдіть усі роки навчання та підкоряйте найвищі вершини», – такими словами завершив свій виступ Володимир Львович.
Далі присутніх ознайомили з основним принципами навчання, ключовими положеннями й засадами, на яких будується навчальний процес. Опісля до першокурсників звернулися завідувачі кафедр інституту й коротко розповіли про особливості навчання за конкретними спеціальностями.
Катерина Заєць – першокурсниця Інституту права, психології та інноваційної освіти. Зізнається, що нетерпляче чекає на початок навчання, а наразі дуже хвилюється перед знайомством із куратором та одногрупниками.
«Мені багато хто розповідав, що Політехніка – це прогресивний університет, який дає багато можливостей реалізувати себе як в Україні, так і за кордоном. Адже тут налагоджено співпрацю з різноманітними підприємствами, іноземними ЗВО. Тому я вірю, що навчання відкриває для мене великі перспективи. Наразі прагну добре вивчати предмети, набути багато знайомств, цінний досвід і стати хорошою спеціалісткою.
Сьогодні я дуже хвилююся, але водночас нетерпляче чекаю на початок навчання, знайомство з куратором, одногрупниками й викладачами», – розповіла Катерина.
Багатолюдно було й в Інституті економіки і менеджменту. Директор інституту Олег Кузьмін також ознайомив першокурсників з особливостями навчального процесу, зауваживши, що цей день – початок довгого шляху до знань і нових звитяг.
«Дорогі наші студенти, згідно з наказом ректора ви зараховані на навчання у Львівську політехніку на різні кафедри та спеціальності Інституту економіки і менеджменту. Всі ми вітаємо вас із цим днем, адже сьогодні починається ваш довгий шлях до знань, нових звитяг і вершин. Зауважу, що Інститут економіки і менеджменту існує з 1965 року, а окремі кафедри – з кінця 1950-х років, тобто наша історія досить давня. У Львівській політехніці працює більш як дві тисячі викладачів, а в нашому інституті їх понад 300. Політехніка завжди посідає найвищі місця в різноманітних рейтингах і впродовж багатьох років зберігає ці позиції.
Наша мета – підготувати майбутніх керівників підприємств, головних бухгалтерів, економістів, маркетологів, управлінців. До слова, ціла низка наших випускників обіймали найвищі посади в органах державного управління. А головна місія – сформувати майбутніх лідерів, які працюватимуть мудро, творчо і креативно».
Ігор Шозда хотів стати студентом Інституту економіки і менеджменту ще з 9-го класу. В школі добре опанував математичні і природничі дисципліни, тож у своєму виборі не сумнівався. Хлопець каже, що підготовка до НТМ була трішки легша, ніж до ЗНО, проте все одно потребувала часу й зосередженості.
«Я завжди цікавився математикою, добре знав економіку, тому ще в 9-му класі вирішив, що після школи вступатиму до Львівської політехніки, в Інститут економіки і менеджменту. У всіх рейтингах університет був на перших місцях, і це стало вагомим фактором для мене. Перед вступом я також поцікавився відгуками знайомих, які тут навчалися, а сьогодні й сам став студентом цього ЗВО. Трішки хвилююся, бо починаються перші дні навчання, але вірю, що студентське життя буде цікавим і успішним».
Вітаємо всіх політехніків, які цьогоріч розпочали свій шлях студентськими стежками. Віримо, що роки у Львівській політехніці будуть насиченими, яскравими й незабутніми.