В ІНЕМ відбувся круглий стіл «Синергія освіти та державних інституцій у протидії корупції: виклики та перспективи»

Кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва
Фото із семінару

8 травня в Інституті економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка» відбувся круглий стіл на тему «Синергія освіти та державних інституцій у протидії корупції: виклики та перспективи». Захід організувала кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва ІНЕМ у партнерстві з Територіальним управлінням Бюро економічної безпеки у Львівській області.

Міжнародний досвід та рекомендації ОЕСР, спрямовані на впровадження доброчесності в суспільстві, підкреслюють, що для успішної протидії корупції у довгостроковій перспективі недостатньо простого встановлення нових правил або збільшення стягнень. Вирішальним є трансформація ставлення людей до цього явища та кардинальна зміна їхньої поведінки шляхом формування нульової толерантності до будь-яких проявів корупції. Дослідники зазначають: закон має свої кордони. Норми права не можуть бути застосовані в кожній ситуації, з якою стикаються особи, що приймають рішення. До того ж вони часто мають значну свободу дій у застосуванні закону. Тоді на поле гри виходять цінності та етика.

У цьому контексті саме молодь є тією частиною суспільства, яка формує свою «картину світу» та стратегії поведінки, а однією з ключових місій вищої освіти є навчання молоді цінностям, що лежать в основі демократичного врядування. Вища освіта відкриває можливість сприяти вихованню цих цінностей, закріпити знання з доброчесності та етики, готуючи молодь до викликів майбутнього та професійного світу і його вимог.

17 квітня 2025 року міністр освіти і науки України Оксен Лісовий підписав наказ № 756 із затвердження Методичних рекомендацій щодо застосування інструментів та механізмів для трансформації різних сфер функціонування закладів вищої освіти на засадах прозорості та доброчесності, розроблені Національним агентством з питань запобігання корупції. Відтак, круглий стіл «Синергія освіти та державних інституцій у протидії корупції: виклики та перспективи» відповідає викликам сьогодення і є одним із конкретних заходів з антикорупційної діяльності.

Участь у заході взяли студенти освітніх програм Інституту економіки і менеджменту інституту, директор ІНЕМ та голова Вченої ради Інституту, завідувачі кафедр, гаранти освітніх програм, заступник директора Центру забезпечення якості освіти Львівської політехніки та провідний уповноважений з антикорупційної діяльності Університету.

Учасники обговорили:

  • міжнародний досвід у сфері захисту викривачів корупції;
  • правовий статус викривачів та їхні гарантії захисту;
  • види корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень;
  • внутрішні канали повідомлення про корупцію у закладах освіти;
  • Кодекс корпоративної культури та доброчесності Національного університету «Львівська політехніка».

Проблематика викликала жваву дискусію та зацікавлення серед присутніх. Такий формат сприяє формуванню культури доброчесності й активному залученню молоді до антикорупційного діалогу.

Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару Фото із семінару