Успішний старт кар’єри з Укрзалізницею: яскрава подія від кафедри транспортних технологій Львівської політехніки

Кафедра транспортних технологій Львівської політехніки
Фото з профорієнтаційного заходу

16 січня 2025 року стало визначним днем для студентів та викладачів кафедри транспортних технологій Інституту механічної інженерії та транспорту Львівської політехніки. У цей день вони взяли участь у масштабному профорієнтаційному заході «Успішний старт твоєї кар’єри з Укрзалізницею». Ця унікальна подія, організована на сучасному дизель-поїзді ДПКр-3 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу, стала першою подорожжю, яка відбувається за спеціально створеним Львівським залізничним вузлом маршрутом, і була першим етапом проєкту, спрямованого на популяризацію залізничних професій серед молоді.

Ініціатори та учасники заходу

Проєкт «Успішний старт твоєї кар’єри» розробили студенти Ігор Паленик (група УЗ-31сп) та Антоніна Копаєва (група УЗ-41) під керівництвом доцента кафедри транспортних технологій, гаранта освітньо-професійної програми «Організація перевезень та управління на залізничному транспорті» Юлії Германюк за безпосереднього сприяння голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Перцовського та керівництва регіональної філії «Львівська залізниця». Захід зібрав студентів двох спеціалізацій – «Транспортні технології на залізничному транспорті» і «Транспортні технології на автомобільному транспорті».

До організації долучилися викладачі кафедри транспортних технологій за сприяння завідувача Юрія Ройка, а також партнери:

  • Центр професійного розвитку персоналу АТ «Укрзалізниця»;
  • Молодіжна рада Профспілки залізничників і транспортних будівельників України;
  • громадська організація «Лінія102.Юа»;

завдяки сприянню:

  • регіональної філії «Львівська залізниця»;
  • філії «Приміська пасажирська компанія»;
  • виробничого підрозділу вокзалу станції Львів філії «Вокзальна компанія» АТ «Укрзалізниця».

Початок події

Захід розпочався о 10:10 з урочистого відправлення поїзда від головного вокзалу станції Львів. Перед початком подорожі начальник відділу безпеки праці станцій служби охорони праці регіональної філії «Львівська залізниця» Орися Калиневич провела інструктаж із техніки безпеки для всіх учасників заходу.

Учасників привітали:

  • Юлія Германюк – керівниця проєкту,
  • Андрій Кирда – заступник директора виконавчого регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» з управління персоналом та соціальної політики,
  • Зеновій Фіняк – заступник начальника роботи станцій,
  • Анатолій Кочан – постійний представник регіональної філії у Львівському регіоні.

Представники регіональної філії «Львівська залізниця» впродовж усього заходу активно ділилися інформацією про роботу залізничної галузі, розповідали про специфіку діяльності різних підрозділів, відповідали на запитання студентів і наголошували на перспективах професійного зростання в залізничному секторі. Їхній досвід і поради стали цінним внеском у формування розуміння майбутньої кар’єри студентами.

Під час привітального слова було озвучено мету й етапи реалізації проєкту, учасники отримали сувенір із передбаченням, який додав солодкого настрою до подорожі. Особливість обгортки розробленого сувеніру – це зображення пасажирського вагона, який нагадує, що кожен із учасників – важлива складова українського залізничного майбутнього.

З роботою Львівського залізничного вузла учасників заходу ознайомив Зеновій Фіняк, який також поділитися своїм досвідом і баченням майбутнього залізничної галузі.

Зупинки на станціях

  • Станція Персенківка: на цій станції учасникам провели короткий екскурс у специфіку роботи станції, особливості управління рухом поїздів й технологію організації перевезень на залізничному транспорті.
  • Станція Скнилів: начальник станції Богдан Коваль ознайомив із технологією роботи станції, роботою терміналу філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця, планами і перспективами модернізації інфраструктури станції, збільшення пропускної спроможності для обслуговування європейської колії, підготовки станції до обслуговування міжнародних пасажирських і вантажних перевезень до країн ЄС. Зупинка тривала 40 хвилин і стала однією з найпізнавальніших частин подорожі.
  • Станція Клепарів: станція має багату історію, пов’язану з розвитком залізничної мережі західних теренів України. На цій станції впродовж години учасники знайомилися з роботою чергового по станції і чергового по сортувальній гірці. Начальник станції Віталій Библик зазначив, що Клепарів є ключовим пунктом для перерозподілу вантажних поїздів, який забезпечує ефективну логістику в регіоні.
  • Станція Підзамче: з перших днів повномасштабного вторгнення станція відігравала роль пасажирського транспортного хабу, коли за добу обслуговували десятки тисяч пасажирів. Начальник станції Сергій Пилипчук зазначив, що станція розташована в історичній частині Львова і є однією з ключових станцій вузла. Її особливістю є зручне розташування для обслуговування як пасажирських, так і вантажних перевезень.

У рамках заходу відбулася зустріч із Романом Патиком – завідувачем Музею історії Львівської залізниці, який розповів про багату минувшину розвитку залізничної справи на Західній Україні й запросив учасників відвідати музей. Також було проведено конкурси, переможці яких отримали символічні подарунки – шопери з символікою організаторів та партнерів заходу і брелки з гравіруванням.

Лідія Нарижняк, заступниця голови Молодіжної ради Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, розповіла про роль ради у становленні й розвитку залізничної молоді, а також запросила учасників долучитися до участі у майбутніх проєктах.

Учасники також мали нагоду поспілкуватися з Ярославом Городчуком, співзасновником громадської організації «Львівська історична залізниця», й дізнатися більше про перспективи збереження історичної та культурної залізничної спадщини, а також організації цікавих залізничних туристичних проєктів. Від нього дізналися також і про те, що завдяки його ініціативам було організовано низку ретроподорожей, зокрема запуск раритетного поїзда у парку «Знесіння» та курсування ретропаровоза Львовом.

Також голова правління ГО «Лінія 102.Юа» Олег Возняк зазначив, що організація з радістю підтримала ініціативу студентів і долучилася до реалізації проєкту, адже метою її діяльності є міжнародна та транскордонна співпраця у сферах транспорту, освіти та туризму.

Завершення заходу

Подорож завершилася поверненням на головний вокзал станції Львів о 13:58. Учасників привітали з успішним завершенням першого етапу проєкту, зробили спільне фото на головному вокзалі. Діти із Львівської дитячої залізниці на чолі зі студенткою Антоніною Копаєвою подарували незабутній виступ – святкову коляду. Акомпанував на акордеоні студент Ігор Паленик. Захід завершився смачним бойківським обідом від етнокафе «Вуглянча» за сприяння Молодіжної ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України і начальника вокзалу Романа Сенишина.

Відгуки учасників

Андрій Кирда наголосив: «Майбутнє залізничної галузі залежить від кваліфікованих фахівців. Сьогоднішній захід допомагає студентам ближче познайомитися зі специфікою професії та відчути свою причетність до великої родини Укрзалізниці». Він також зазначив, що галузь активно розвивається, збільшується обсяг перевезень, покращується інфраструктура та з’являються нові вакансії.

Юлія Германюк, організаторка заходу, поділилася своїми враженнями: «Особливість цього проєкту полягає в тому, що його створення та реалізація – це спільна робота багатьох людей і підрозділів залізничного транспорту. Цей проєкт дійсно унікальний – не лише чудова можливість для студентів побачити реалії професії, а й нагода відчути, наскільки важливою є їхня майбутня роль у розвитку залізничної галузі. Ми пишаємося тим, що можемо сприяти професійному становленню молоді, а залучивши до заходу студентів транспортних спеціальностей як автомобільного, так і залізничного напрямків, ми створюємо умови для їхнього знайомства з можливостями роботи у залізничній галузі та мотивуємо їх обрати кар’єру на залізниці після завершення навчання».

Микола Баб’як, доцент кафедри залізничного транспорту поділився своїм враженням: «Чудовий проєкт! Краще, що я тут побачив – зацікавлені очі студентів! Краще, що я тут почув: «будемо працювати на Львівській залізниці!» Про що шкодую? – Що не усі підуть на залізницю... Що тішить? – Що недаремно стільки років працюю зі студентами, які вже самі навчають майбутнє покоління залізничників! Окрема подяка Вам за запрошення до чудової мандрівки, що об’єднала багатьох людей – патріотів, фанатів, фахівців! Чекаю на продовження проєкту!».

Студент Ігор Паленик (група УЗ-31сп) зазначив: «Я дуже вдячний за можливість взяти участь в організації такого масштабного заходу. Це цікавий досвід. А ця подорож допомогла мені краще зрозуміти всі тонкощі роботи залізничників, і я переконався, що зробив правильний вибір професії».

Студент Валентин Томенчук (група УЗ-31) додав: «Для мене цей захід став справжнім відкриттям. Спілкування з досвідченими залізничниками та знайомство з інфраструктурою надихнули мене ще більше прагнути до професійного розвитку. Такі події дають розуміння, наскільки перспективною є наша професія».

Студентка Маргарита Федорович (група ТТ-41) також зазначила: «Поїздка стала для мене як студентки-транспортниці неймовірно корисним і надихаючим досвідом. Завдяки поїздці по Львівському залізничному вузлі я побачила, як працюють технології перевезень та які зусилля прикладають фахівці для організації якісного сервісу. Спілкування з представниками «Укрзалізниці» та залучення у проєкті «Успішний старт твоєї кар’єри з залізницею» змотивували мене глибше зануритись у майбутню професію. Цікаво було би долучитися до залізничної справи, хоча навчаюся за суміжною автомобільною спеціалізацією».

Студент Дмитро Мамчур (група УЗ-21сп) додав: «Поїздка була чудова! Дізнатися стільки всього про кожну зі станцій, на яких ми змогли побувати менш ніж за 5 годин, просто вражає! Величезна подяка за надану можливість! Дуже сподіваюсь, що такі події відбуватимуться набагато частіше і з таким же широким складом як викладачів та студентів, так і запрошених гостей, адже енергетика була просто на висоті. Не кожен день зможеш поговорити по душам з начальником служби роботи станцій Львівського регіону! Ще раз величезне спасибі всім причетним до організації, сподіваюся, що наступна екскурсія буде організована на такому ж рівні!».

Подальші перспективи

Цей захід став важливим кроком у підготовці молодих фахівців. Учасники отримали запрошення до участі у наступному етапі проєкту, кращі студенти отримають можливість безпосередньо ознайомитись із роботою Центру управління рухом поїздів для спонукання до подальшого працевлаштування, підвищення якості освітнього процесу.

Кафедра транспортних технологій Львівської політехніки вкотре довела, що завдяки співпраці навчальних закладів і підприємств можна формувати професійно підготовлених спеціалістів, які стануть основою успішного розвитку української залізниці.

Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу Фото з профорієнтаційного заходу