Пакт заради молоді 2020, що має за мету об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для розв’язання проблем працевлаштування молоді підписали у Львові 22 березня в рамках IIІ Міжнародної конференції «Соціальна відповідальність бізнесу».
Уперше «Український Пакт заради молоді – 2020» уклали минулоріч. Ініціативу здійснено за підтримки Міністерства молоді та спорту України і реалізують у рамках європейського Пакту заради молоді. Українська ініціатива одна з найактивніших у Європі, вже об’єднала 32 організації в Україні, які зобов’язалися сприяти створенню мінімум 100 партнерств між бізнесом й освітнім сектором і спільно забезпечити 10 000 місць для стажування та першої роботи молоді.
Цього разу Пакт підписала Львівська обласна державна адміністрація, Центр розвитку корпоративної соціальної відповідальності, ПАТ «Концерн-Електрон», ТзОВ «Маркет Універсал ЛТД», Львівське обласне управління АТ «Ощадбанк», Національний університет «Львівська політехніка», Львівський інститут економіки і туризму, Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького, Львівський національний університет ім. І. Франка.
Як зазначили організатори конференції, в Україні, де за останні роки громадянське суспільство набирає обертів, соціальні та доброчинні ініціативи перетворюються в реальні інструменти, спроможні змінювати світ довкола. До того ж, українці створили новий унікальний формат соціального підприємництва, який об’єднує соціально активних людей для досягнення спільної благої мети.
– Будь-які кроки співпраці бізнесу з навчальними закладами – важливі. Тому, що передовсім задавати тон і вимоги до освіти повинні «споживачі» наших фахівців. В Україні скоротився перелік спеціальностей. Тож дуже добре, що тепер підприємці починають наполягати на потребі відновлення багатьох із них. Ми переходимо на двоступеневу систему навчання, до того ж на магістерський рівень ітимуть далеко не всі. А групування однієї спеціальності з багатьох на базовому рівні може призвести до браку фахівців тієї чи іншої професії, що негативно позначиться на ефективності виробництва, – проаналізував керівник відділу працевлаштування Львівської політехніки Олег Логуш. – Нещодавно відбулася дискусійна панель «Українського логістичного альянсу» й основне питання стосувалося проблеми відсутності в переліку спеціальностей у нашої країни логістики. Воднораз у Польщі є Вроцлавський університет логістики і транспорту. У нас уже нині бракує фахівців із класичних інженерних спеціальностей: механіки, електромеханіки, а невдовзі дефіцитною може стати і електроніка. Тоді як чимало підприємств не просто запрошують таких фахівців на роботу й готові навчати їх, а й забезпечують житлом та іншими соціальними благами. І цей підхід із часом зростатиме. Тому безумовно, підписання таких декларацій, дає розуміння яким шляхом потрібно розвивати й освіту, і бізнес, щоб підняти економіку.