У Львівській політехніці запроваджують дисципліну «Історія світової та вітчизняної адвокатури»

Національна асоціація адвокатів України
Герб Львівської політехніки

В Національному університеті «Львівська політехніка» з ініціативи Центру досліджень адвокатури і права при Національній асоціації адвокатів України запроваджують дисципліну «Історія світової та вітчизняної адвокатури».

Запровадження окремої дисципліни з історії адвокатури у виші стало можливим завдяки підписаному 4 березня 2015 року меморандуму про співпрацю між Національною асоціацією адвокатів України та навчально-науковим Інститутом права та психології Львівської політехніки. У підсумку дворічної співпраці Центру досліджень адвокатури і права при НААУ з науковцями Інституту кафедра історії держави і права Львівської політехніки включила до навчального процесу окремий курс з історії світової та української адвокатури.

Дисципліна розрахована на один навчальний семестр, містить 8 лекцій та семінарські заняття і включає вступ до предмету, питання історії зарубіжної адвокатури – зародження інституту адвокатури, аналіз адвокатури Риму та Візантії, європейської адвокатури періоду Середньовіччя (476 – 1453 рр.), Відродження (1453 – 1640 рр.) та Нового часу (від 1640 р.).

Історія адвокатури України представлена темами:

• надання юридичних консультацій та адвокатська допомога у Київській Русі, Великому князівстві Литовському та Першій Речі Посполитій;
  • організація правової допомоги у Московському царстві та Російській імперії (1480-ті рр. – 1917 р.); адвокатура Австрійської та Австро-Угорської імперії, її український сегмент;
  • інститут адвокатури на українських землях у складі Союзу РСР, Другої Речі Посполитої, міжвоєнних Румунії та Чехословаччини;
  • еволюція інституту адвокатури в незалежній Україні.

Отож від 6 лютого цього року студенти магістратури Інституту права та психології Львівської політехніки розпочинають вивчення нової навчальної дисципліни. Проводитиме заняття завідувач кафедри історії держави і права, доктор юридичних наук, професор Володимир Степанович Макарчук.