Сьогодні, 25 вересня, у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулося урочисте представлення реконструйованих залів — відомої різними подіями й картинами за ескізами Яна Матейка Актової зали, а також читальної зали старої бібліотеки, яка тепер носитиме ім’я її творця — першого ректора нашого університету Юліана Захарієвича.
Через карантинні обмеження кількість присутніх на заході була обмежена. Та серед почесних гостей був Прем’єр-міністр України, випускник нашого університету Денис Шмигаль, заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко, очільник Львівської ОДА Максим Козицький, мер Львова Андрій Садовий.
Модерувала захід директорка Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська.
Розпочалися урочистості освяченням залів, які здійснив Митрополит Ігор Возьняк та настоятель Собору святого Юра отець Роман Кравчик.
— Особливість цього дійства — передовсім у тому, що ми реставровували ці зали без залучення бюджетних коштів. По-друге, реставратори зосередилися на тому, щоб архітектурний ансамбль Львівської політехніки потрапив до списку ЮНЕСКО. Також важливо, що реставровували обидва зали студенти, аспіранти, докторанти Львівської політехніки. На щастя, у структурі нашого університету є кафедра архітектури і реставрації, яка не лише взяла на себе методичне забезпечення, а й виконання багатьох видів робіт у цих залах, — наголосив під час урочистості ректор Юрій Бобало.
Також очільник університету зазначив, що наші науковці вже розробляють туристичні маршрути, до яких входитимуть і корпуси Політехніки, зокрема ці дві зали. Найперше цими маршрутами проходитимуть студенти-політехніки. Також зали стануть важливим об’єктом туристичного Львова.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у вітальному слові пригадав свої студентські роки та навчання у Політехніці, наголосивши:
— Ці зали за півторастолітню історію бачили тисячі подій, тисячі історичних видатних постатей. Сьогодні ми усі маємо можливість милуватися таким їхнім видом, якими їх бачив засновник університету, якими їх бачили багато видатних постатей, які викладали у Львівській політехніці.
Денис Анатолійович подякував ректорові за ініціативу реставрувати ці зали, а також усім, хто долучився власною працею, щоб повернути цим величним приміщенням первозданний вигляд, створений руками митців.
Керівник реставраційного проєкту, завідувач кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури та дизайну професор Микола Бевз розповів гостям заходу про особливості реставраційної роботи, зазначивши, що обидві зали ще потребують реставрації окремих елементів.
Також у межах візиту Прем’єр-міністр прочитав студентам лекцію «Україна мрії». Глава Уряду, зокрема, обговорив виклики та загрози, які є на сьогодні в Україні, а також перспективи розвитку через десять, двадцять та п’ятдесят років. Високий гість підкреслив, що Україна має багато можливостей для швидкого зростання, які уряд прагне реалізувати.
— Наша стратегія — людиноцентрична. Ми прагнемо підвищити стандарти життя в усіх сферах. У своїй діяльності орієнтуємося на світові рейтинги та ставимо за мету увійти до топ-30 Doing Business і рейтингу інноваційних країн від Bloomberg та топ-50 рейтингу конкурентоспроможності від WEF, — наголосив Денис Шмигаль.
Завершальним етапом візиту глави Уряду до Львівської політехніки стала участь у відкритті конкурсу технологічних проєктів StartUp Прорив 2020.
— Підтримка інновацій — це окремий блок у програмі діяльності нашого Уряду. Стратегія діджиталізації країни має сприяти тому, що в Україні будуть з’являтися нові технологічні рішення, які допоможуть і розвитку держави, і розвитку інноваційних підприємств, — наголосив Денис Шмигаль. — Україна має потенціал лідерства в експорті IT-послуг не тільки в Європі, а й у світі. До 2025 року оборот усієї експортної IT-індустрії може досягти $8,4 млрд. Важливо зазначити, що від аутсорсингу українські розробники поступово переходять до створення власних високомаржинальних продуктів: від «експорту мізків» — до експорту готових високоякісних продуктів із брендом Made in Ukraine.
Урядовець також підкреслив, що ІТ-галузь — рушійна сила, що допомагає змінити принципи розвитку національної економіки: від сировинної до інноваційної. Наша мета — щоб в Україні приблизно 70% приросту ВВП залежало від інноваційних досягнень, використанням патентів у найсучасніших технологіях.
Оглянувши представлені прототипи в приміщенні Tech StartUp School, Денис Шмигаль залишив побажання та автограф на стіні, поруч із автографами почесних гостей, які відвідували раніше цю школу.