У Політехніці відбулася 4-а зустріч співдиректорів проєкту НАТО за програмою «Наука заради миру та безпеки»

Леся Крук, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото із зустрічі

У межах програми VI Міжнародної наукової конференції OMEE-2021 як сателітний захід в університеті відбулася 4-а зустріч співдиректорів проєкту G5647 «Визначення дози експонування та ідентифікація радіоактивного джерела при радіаційних аваріях» (2019–2022) за програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки». Зустріч уперше від початку пандемії проходила в офлайн-форматі. Учасники говорили про поточний стан виконання проєкту та про взаємодію, яка допоможе успішно завершити його.

У заході взяли участь виконавці проєкту від Туреччини, США, Польщі, Ізраїлю, України. Колектив виконавців Львівської політехніки в цьому проєкті має розробити апаратні засоби для досягнення цілей проєкту, як і прототип вітчизняної аварійної дозиметричної системи за грантом 2020.01/0248 «Розроблення прототипу системи екстреної дозиметрії в умовах техногенних радіаційних аварій та терористичних атак» (2020–2021) за конкурсом «Наука для безпеки людини та суспільства» Національного фонду досліджень України. Керівником обох проєктів у Львівській політехніці є професор кафедри напівпровідникової електроніки С. Б. Убізський, який спільно з науковим співробітником Д. М. Афанасьєвим продемонстрував колегам прототип портативного дозиметричного зчитувача з автономним живленням, наголосивши, що завдяки сумісному фінансуванню схожих розробок із двох джерел їм вдається ефективніше виконувати завдання обох проєктів.