У Львівській політехніці в межах круглого столу обговорили ініціативу створення Президентського університету

За матеріалами сайту Львівської обласної державної адміністрації
Фото із круглого столу

Новий проєкт «Президентський університет», який глава держави Володимир Зеленський презентував навесні, обговорили в межах круглого столу в Національному університеті «Львівська політехніка».

Під час заходу свої думки та бачення реалізації проєкту висловили представники міністерства освіти, Львівської обласної державної адміністрації та науковці різних галузей.

– Дуже приємно та знаково, що таке обговорення нових ініціатив глави держави починається зі Львова. Проєкт дуже амбітний і непростий, але він має стати точкою перезавантаження вищої освіти. Закликаю науковців активно долучатись до реалізації цього проєкту та пропонувати свої ідеї щодо найкращого втілення майбутнього університету, – звернувся до присутніх міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Університет має стати сучасним інноваційним освітнім та науковим центром, що забезпечить підготовку лідерів для стратегічних галузей розвитку держави.

– Університет стане платформою для обміну найкращим досвідом. Успішність держави визначають справжні лідери. Ідея створення дуже актуальна, адже подібний заклад – це майданчик для об’єднання зусиль. Це забезпечить розвиток не лише науки, а й економіки нашої держави, – наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Розпочати освітню діяльність університет має уже у жовтні 2023 року, до цього часу планують розробляти освітні програми та залучати до викладання провідних науковців.

На думку ректора Національного університету «Львівська політехніка» Юрія Бобала, до наповнення освітнього процесу треба братися дуже виважено та відповідально.

– Без сумніву, за всі роки незалежності в освіті накопичилось багато проблем. Ми можемо вдосконалювати те, що є, або створити щось зовсім нове. Мені до вподоби новий шлях. Адже в новому університеті ми мусимо створити все з нуля: нові навчальні програми, нові спеціальності, нове методичне забезпечення та нові стосунки між педагогами і студентами. Однак починати варто із вузького спектра спеціальностей та ретельно обміркувати, як організувати навчальний процес і наповнити його реальним змістом, – зазначив Юрій Бобало.

Під час круглого столу заступник міністра освіти України Ігор Гарбарук презентував проєкт Президентського університету й наголосив на важливості розвитку особистості та професіоналізму.

Передбачено, що освітній процес у Президентському університеті будуватиметься на основі спеціальностей, які становлять основу 6-го технологічного укладу, формують науково-технічний прогрес та дають змогу підготувати професіоналів найвищого рівня. Це інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект, нанотехнології, аерокосмічні, енергетичні технології, біотехнології та науки про здоров’я, глобалізація та міжнародні комунікації.

Своїм досвідом та практичними спостереженнями поділився також завідувач кафедри фармацевтичної біотехнології, професор, доктор наук Інституту фармацевтичних досліджень Гельмгольца землі Саарланд (Німеччина) Андрій Лужецький.

– Цікаво було почути про таку ініціативу. Це потрібний і вважливий проєкт. Мій практичний досвід підказує, що успішність світових університетів полягає у залученні найкращих фахівців своєї галузі. Таким шляхом пішов Китай. Вони запрошують європейських вчених, дають їм свободу дій і доступ до лабораторій. Це швидкий шлях імплементації цієї хорошої ідеї, – резюмував Андрій Лужецький.

До викладання в університеті планують запрошувати найкращих українських фахівців та застосовувати найсучасніші методики викладання (ключовий принцип: 30% теорії та 70% практики). Також до навчального процесу будуть залучені іноземні викладачі та експерти.

Докладніше – на сайті Львівської обласної державної адміністрації.

Фото із круглого столу Фото із круглого столу Фото із круглого столу