За ініціативи Національного університету «Львівська політехніка» та підтримки кількох провідних технічних університетів Республіки Польща і Німеччини досягнуто домовленості про створення міжуніверситетської мережі для поглибленої співпраці в галузі розумних технологій та інтелектуальних мікросистем.
19 червня 2017 року відбулося підписання відповідної угоди про співпрацю. У вступному слові на церемонії підписання ректор Національного університету «Львівська політехніка» професор Юрій Бобало нагадав, що попередня домовленість про це була схвалена під час Форуму польських та українських ректорів у Києві. Представники низки технічних університетів домовилися розпочати взаємне співробітництво зі створення Центру передового досвіду у Львівській політехніці.
Ця рамкова угода охоплює, крім низки польських технічних вищих навчальних закладів, кілька провідних німецьких університетів. Вона відкрита і для інших, хто хоче приєднатися до поглибленої співпраці в галузі розумних технологій та інтелектуальних мікросистем. Загалом, мережа буде концентрувати свої зусилля на інтеграції асоційованих ресурсів і заохоченні наукових, академічних та культурних обмінів між університетами.
Угоду підписали: від Львівської політехніки – ректор Юрій Бобало, від Вроцлавської політехніки – професор Тадеуш Вінцковські, від Познанської політехніки – ректор Томаш Лодиговські, від Лодзької політехніки – проректор Даріуш Гавін.
Як розповідає один з ініціаторів цього важливого нововведення, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Львівської політехніки професор Олег Матвійків, останнім часом проведено декілька результативних зустрічей та переговорів з цього приводу. Важливу роль в реалізації проекту відіграли колишній ректор Вроцлавської політехніки професор Тадеуш Вінцковські та завідувач кафедри систем автоматизованого проектування Львівської політехніки професор Михайло Лобур. Далі розпочала функціонувати робоча група, яка, власне, і сформулювала основні положення підписаної угоди щодо міжуніверситетської мережі для підготовки і передачі інноваційних технологій між університетами.
Мережа має на меті забезпечити розвиток розумних систем та інтелектуальних технологій і розбудову дослідного Центру передового досвіду (Centre of Excellence) при Львівській політехніці. Вона дасть змогу учасникам угоди координувати спільні зусилля щодо розробки дорожньої карти під час створення Центру передового досвіду у Львівській політехніці; підготовки і подання спільних проектних пропозицій на конкурси проектів ЄС та національних проектів; гармонізації наукових досліджень і просування високотехнологічних стартапів, спін-офф і спільних підприємств тощо. Загалом, мережа буде концентрувати свої зусилля на інтеграції асоційованих ресурсів і заохочення наукових, академічних і культурних обмінів між університетами тощо.
Комплексні міжнародні угоди з розробки та реалізації спільних дослідницьких програм, обміну викладачами, науковими співробітниками, аспірантами та студентами тощо Львівська політехніка уклала з понад 120 навчальними закладами, науковими та виробничими структурами 24 країн світу. Найактивніша співпраця налагоджена з такими державами як Польща, Німеччина, Франція, Словаччина, Австрія, Італія, Іспанія, Швеція, Болгарія та іншими.