У Львівській політехніці відбувся Третій світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою
Фото із форуму

21–23 серпня 2024 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася знакова подія, організатором якої виступив Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, – Третій світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл.

Форум був організований та проведений у контексті державної політики України, спрямованої на плекання та збереження національної ідентичності українців в Україні та за її межами. У події взяли участь наживо понад 200 учасників-освітян із 27 країн світу.

У рамках Форуму відбулася VIII Міжнародна конференція «Українська мова у світі», панельні дискусії, лабораторії творчих ідей, світові кафе, круглі столи, у роботі яких взяли участь:

• Юрій Бобало, ректор Львівської політехніки;
  • Андрій Сташків, заступник міністра освіти і науки;
  • Павло Грод, президент Світового Конгресу Українців (Канада);
  • Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови;
  • Алім Алієв, заступник директора Українського інституту;
  • Андрій Шевченко, голова місії СКУ в Україні, Надзвичайний і Повноважений Посол України в Канаді;
  • Оксана Юринець, професорка Національного університету «Львівська політехніка», Народна депутатка України VIII скликання, голова української делегації в парламентській асамблеї НАТО;
  • Оксана Винницька-Юсипович, почесна консулка Канади в Україні;

а також освітяни, науковці, громадські діячі з України та з-за кордону.

Спеціальним гостями Форуму були Орися Демська, голова Національної комісії зі стандартів державної мови (2020–2022), та Любов Любчик, голова Світової Координаційної Виховно-Освітньої ради СКУ (Франція).

Форум було присвячено виданим діячам українського руху – Анні Кісіль (Канада) та Стефанові Романіву (Австралія).

Широке міжнародне представництво та велика кількість видатних осіб з України і з-за кордону засвідчили не лише про високий статус події але й про авторитет Львівської політехніки у міжнародній спільноті, яка впродовж останніх десятиліть була і є осердям розвитку взаємодії України та діаспори. Команда Університету на чолі з її ректором надали всеохопну допомогу в організації цього широкомасштабного заходу.

Міжнародний інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою висловлює велику вдячність команді Національного університету «Львівська політехніка» за всеохопну підтримку у проведенні Третього Форуму українознавчих суботніх і недільних шкіл.

Насамперед слова глибокої вдячності висловлюємо Юрієві Бобалу, ректору Університету, за допомогу, підтримку та особисту участь у заходах Форуму.

Дякуємо також:

• Степанові Шалаті, директору Народного дому «Просвіта»;
  • команді Володимира Крайовського, проректора з навчально-виробничої роботи;
  • команді Михайла Климаша, завідувача кафедри телекомунікацій;
  • команді Пресцентру «Центр комунікацій»;
  • Ігорю Гільжинському, директорові Студмістечка Львівської політехніки;
  • Михайлові Свистуну, директорові Студентського комбінату харчування;
  • Богданові Мірінчику, голові Колегії та профбюро Інституту гуманітарних та соціальних наук;
  • Андрієві Добровлянському, начальникові служби безпеки і охорони.

Дякуємо за моральну підтримку Наталії Чухрай, проректорці з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, та Івану Демидову, проректору з наукової роботи.

Саме завдяки ефективній дієвій допомозі нам вдалося бездоганно провести цей широкомасштабний захід і вже вкотре утвердити імідж Політехніки як вищої школи, що вміло відповідає на запит держави.

Детальніше про Форум, про перебіг подій та Ухвалу можна ознайомитися на сайті МІОКу.

Фото із форуму Фото із форуму Фото із форуму Фото із форуму