16–18 листопада на теренах кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології Національного університету «Львівська політехніка» і кафедри промислової фармації Київського національного університету технологій та дизайну відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «KyivLvivPharma-2023. Фармацевтична технологія та фармакологія в забезпеченні активного довголіття». Робота конференції проходила у змішаному форматі. Частина презентованих наукових досліджень була здійснена у межах виконання міжнародного освітнього проєкту Erasmus+ Jean Monnet 101085257 – GoodPharma.
Метою проведення KyivLvivPharma-2023 був обмін науковим та практичним досвідом представників споріднених закладів вищої освіти, наукових установ, хіміко-фармацевтичних підприємств і ділової спільноти для популяризації наукових досягнень у галузі розробки й виробництва лікарських засобів, обговорення перспектив розвитку фармацевтичної галузі та її євроінтеграції (у межах виконання міжнародного освітнього проєкту Erasmus+ Jean Monnet 101085257 – GoodPharma), проблем підготовки фахівців для фармацевтичної промисловості України. Загалом у роботі конференції взяли участь понад 100 учасників, зокрема з України, Швейцарії, Литви, Польщі, США, Франції, Ізраїлю та Естонії.
Робота конференції розпочалася з вітальних слів:
- проректорки з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету «Львівська політехніка», д.е.н., професорки Наталії Чухрай;
- т.в.о. декана факультету хімічних та біофармацевтичних технологій Київського національного університету технологій та дизайну, завідувачки кафедри хімічних технологій та ресурсозбереження, д.т.н., професорки Вікторії Плаван;
- проректорки з наукової та інноваційної діяльності КНУТД, д.е.н., професорки Людмили Ганущак-Єфіменко;
- директора Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки, д.т.н., професора Володимира Скороходи;
- завідувача кафедри промислової фармації КНУТД, д.фарм.н., професора Владислава Страшного;
- завідувача кафедри фармації та технології органічних речовин, д.х.н., професора Олександра Харченка;
- завідувача кафедри технологій фармацевтичних препаратів, д.фарм.н., професора Олександра Кухтенка;
- завідувачки кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології ІХХТ, д.х.н., професорки Віри Лубенець;
- віцепрезидента Львівської торгово-промислової палати Володимира Коруда.
Після вітальних слів робота KyivLvivPharma-2023 була продовжена пленарним засіданням «Фармацевтична наука у забезпеченні активного довголіття. Фармація, фармацевтична біотехнологія та біогеронтологія: нові виклики ХХІ століття», на якому для учасників конференції та присутніх 6 запрошених спікерів свої доповіді виголосили:
- Ганс Грот (голова Всесвітнього форуму з питань демографії та старіння (Форум WDA), Санкт-Галлен, Швейцарія);
- Роман Лесик (заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Dосtоr Honoris Causa Медичного університету імені Кароля Марцінковського, м. Познань);
- Ростислав Стойка (завідувач відділу регуляції проліферації клітин і апоптозу Інституту біології клітини НАН України);
- Андрій Смагло (начальник технологічної лабораторії дослідного центру АТ «Галичфарм», експерт із розробки ліків на основі рослинної сировини);
- Володимир Бессарабов (професор кафедри промислової фармації КНУТД);
- Віра Лубенець (завідувачка кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології Львівської політехніки).
Під час пленарних доповідей учасникам конференції було презентовано сучасні тенденції актуальних питань:
- вплив демографії на національну безпеку та розвиток досліджень в Україні;
- здобутки 20-річного досвіду пошуку нових біологічно активних молекул серед похідних тіазолу/тіазолідинону;
- досягнення з ковалентної та нековалентної модифікації синтетичних і природних гетероциклічних сполук для посилення їхньої протиракової дії;
- сучасні підходи до покращення якості життя людини (у межах виконання міжнародного освітнього проєкту Erasmus+ Jean Monnet 101085257 – GoodPharma);
- впровадження принципів «зеленої хімії» для сталого розвитку технологій активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) геріатричних лікарських засобів та застосування тіосульфонатів як реагентів, біологічно активних сполук та АФІ.
Далі робота конференції продовжилася у секціях. Зокрема, у секції 1 «Розробка, дослідження властивостей і виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів, лікарських засобів та косметичних виробів» було заслухано 7 усних доповідей, а у секції 2 «Нанотехнології підвищення біодоступності та контролю за вивільненням активних фармацевтичних інгредієнтів з лікарських засобів» – 4.
Завершився перший день роботи конференції панельною дискусією «Дизайн підготовки фахівців з промислової фармації, хімічної технології харчових продуктів та косметичних засобів», у якій взяли участь представники вітчизняних закладів вищої освіти і торгово-промислової палати. Учасники:
- обговорили актуальні питання сумісності Стандарту вищої освіти зі спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» та професійного Стандарту «Промисловий фармацевт»;
- наголосили на необхідності післядипломної атестації магістрів фармацевтичної промисловості та інтернатури для випускників спеціалізації 226.02 «Промислова фармація»;
- розглянули можливості працевлаштування в аптечній мережі фахівців із дипломом магістра зі спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» спеціалізації 226.02 «Промислова фармація» і, відповідно, магістрів спеціалізації 226.01 «Фармація» на підприємствах фармацевтичної промисловості;
- обговорили можливість працевлаштування осіб з інвалідністю та проблеми обслуговування пацієнтів з інвалідністю в аптечних закладах (у межах виконання міжнародного освітнього проєкту Erasmus+ Jean Monnet 101085257 – GoodPharma).
Другий день роботи конференції KyivLvivPharma-2023 також був дуже насиченим та інформативним. У секції 3 «Фундаментальна та прикладна біогеронтологія та молекулярна фармакологія» було заслухано 2 усні доповіді, у секції 6 «Перспективи створення антибіотиків та їх застосування у медичній практиці» – 3. Велику зацікавленість аудиторії викликали доповіді учасників у секції 7 «Фармацевтична наука у забезпеченні обороноздатності держави», де було висвітлено питання сучасних методів деконтамінації компонентів хімічної зброї та розробок зі створення засобів для лікування поранень, реабілітації і догляду за хворими.
Також було проведено панельну дискусію «Ощадливе фармацевтичне виробництво і його сумісність з GMP», у якій взяли участь фахівці провідних вітчизняних фармацевтичних підприємств. Було обговорено спільне та відмінне концепцій ощадливого виробництва та філософії GMP, а також практичний досвід вітчизняних компаній із впровадження методології ощадливого виробництва.
У рамкахKyivLvivPharma-2023 на базі кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології Львівської політехніки було проведено конкурс на кращу молодіжну науково-дослідну роботу за результатами доповідей та постерної сесії серед здобувачів вищої освіти другого і третього рівнів. Конкурсна комісія визначила серед авторів поданих робіт трьох переможців, яких було нагороджено на урочистому закритті конференції:
- І місце – Анастасія Бегдай за роботу «Invitro дослідження впливу дезлоратидину і лоратидину на 15-ліпоксигеназу» (кафедра промислової фармації, КНУТД);
- ІІ місце – Артем Харченко за роботу «Функціоналізований вітамінізований продукт з антиоксидантними властивостями» (кафедра промислової фармації, КНУТД);
- ІІІ місце – Софія Ключик за роботу «Застосунки для покращення якості життя» (кафедра ТБСФБ, Львівська політехніка, у межах виконання міжнародного освітнього проєкту Erasmus+ Jean Monnet 101085257 – GoodPharma).
Програмний та організаційний комітети VI Міжнародної науково-практичної конференції «KyivLvivPharma-2023. Фармацевтична технологія та фармакологія в забезпеченні активного довголіття» висловлюють велику вдячність усім учасникам конференції, головному партнеру конференції АТ «Фармак» та партнеру конференції компанії Norla.
![Афіша конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/30/para/gallery/plakat-18x24-in0.jpg?itok=3nkBzPjn)
![Лого організаторів](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/29/para/gallery/gf-cmo-monet-t-1-11.jpg?itok=_jLZTJy6)
![Лого організаторів](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/29/para/gallery/gf-kyivlvivpharma-2023logo807x694.png?itok=x_VWtXru)
![Лого організаторів](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/29/para/gallery/gf-logo-knutd1.png?itok=TLARoc98)
![Лого організаторів](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/29/para/gallery/gf-kafedra-tbsfb1.png?itok=V-xTWLRk)
![Лого організаторів](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/29/para/gallery/gf-logotip-goodpharma1.png?itok=4qC_0-KM)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/30/para/gallery/foto-1-kyivlvivpharma-20230.jpg?itok=WFZT3ZY7)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/30/para/gallery/foto-2-kyivlvivpharma-20230.jpg?itok=xmdKL9JT)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/18.jpg?itok=LrIvYE6X)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/27.jpg?itok=xfrBAhrM)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/36.jpg?itok=Va5uvfm1)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/45.jpg?itok=0N_JJ99q)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/56.jpg?itok=iPET6aqm)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/63.jpg?itok=IjTqP05l)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/74.jpg?itok=r7MH-Bfe)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/82.jpg?itok=rCIaSISJ)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/102.jpg?itok=KyRKWQmO)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/112.jpg?itok=098-n9Hl)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/121.jpg?itok=GQ-WOhLV)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/131.jpg?itok=bDrA9BP9)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/142.jpg?itok=eedBseDC)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/151.jpg?itok=hOSHwYGU)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/161.jpg?itok=_py2qSRm)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/17.jpg?itok=TSf73u74)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/18_0.jpg?itok=5qCqlxdg)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/19.jpg?itok=ProzqW6q)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/20.jpg?itok=enFH2zhg)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/21.jpg?itok=Z5wWo6kh)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/22.jpg?itok=Lk2fo0Xo)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/23.jpeg?itok=HVMascaW)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/24.jpeg?itok=q3lwp8ro)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/25.jpeg?itok=unTwZv60)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/26.jpg?itok=lwEpoyg_)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/27_0.jpg?itok=Y1ou-Q-g)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/28.jpg?itok=UBoSLJWE)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/29.jpg?itok=ZJdtnEel)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/30.jpg?itok=XMAr3-GF)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/31.jpg?itok=kXyD7EH3)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/32.jpg?itok=DvpW--TP)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/33.jpg?itok=Y-aV5fk-)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/34.jpg?itok=K5QzbM4l)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/35.jpg?itok=2uqz-WEP)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/36_0.jpg?itok=OyE0rRri)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/37.jpg?itok=ItCyx-yH)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/38.jpg?itok=kx7fAz0H)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/39.jpg?itok=e2cpnoL8)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/40.jpg?itok=iyQ_XnEP)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/42.jpg?itok=HYFZj40b)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/43.jpg?itok=XOfPLIxM)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/44.jpg?itok=A-AWKNEE)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/45_0.jpg?itok=06eESEvh)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/46.jpg?itok=tlRG7kaU)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/47.jpg?itok=9QmzvjDB)
![Фото з конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2023/11/21/para/gallery/48.jpeg?itok=0O8zZymQ)