Минулого тижня у Львівській політехніці відбулася науково-технічна конференція «Мікро- та нанонеоднорідні матеріали: моделі та експеримент» (INTERPOR’15).
Організували захід Політехніка та Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України, зокрема Центр математичного моделювання цієї наукової установи. На відкритті конференції директор ІППММ, член-кореспондент НАНУ професор Роман Кушнір зазначив:
– Тематика конференції дуже близька до проблематики нашого Інституту: математичне моделювання взаємозв’язаних процесів різної фізичної природи за допомогою засобів прикладної математики і математичного моделювання – це один із основних напрямів Інституту. Цією тематикою нині займається Центр математичного моделювання ІППММ. Загалом скоро виповниться 40 років підрозділу Інституту, який працює в галузі математичних проблем механіки, математичного моделювання, обчислювальної математики. Приємно, що тут є добра співпраця зі Львівською політехнікою, зокрема кафедрою прикладної математики. У 2006 році при Західному науковому центрі було створено відділення цільової підготовки (за участю нашого Інституту, Інституту фізики конденсованих систем НАН), де студенти магістратури слухають спецкурси, роблять магістерські проекти, і потім частина з них потрапляє на роботу чи в аспірантуру в наш Інститут.
Пленарне засідання конференції відкрив завідувач кафедри прикладної фізики і наноматеріалознавства Політехніки професор Іван Григорчак, який розповів про напрацювання науковців кафедри в актуальних напрямах: літієві та магнієві джерела струму, суперконденсатори і функціонально гібридні системи, квантові акумулятори й спінові конденсатори, а також акумулюючі сонячні перетворювачі. Загалом працювало п’ять секцій, присвячених таким проблемам, як математичні моделі та методи дослідження полів різної природи в мікро- та нанонеоднорідних матеріалах, явища переносу в пористих структурах з обмеженою геометрією, ін.