З метою підтримки становлення молодої наукової еліти України, розвитку міжнародної наукової співпраці та визначення основних напрямів і тенденцій у сучасних інформаційно-вимірювальних технологіях у Національному університеті «Львівська політехніка» організовано дводенну (13–14 листопада) ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Інформаційно-вимірювальні технології» у змішаному форматі (онлайн та офлайн). До участі запрошено представників підприємств та організацій, студентів, аспірантів, докторантів, викладачів, науковців і всіх зацікавлених.
Зустріч розпочав директор Інституту комп'ютерних технологій, автоматики та метрології Микола Микийчук:
— Мені приємно привітати вас усіх у Львівській політехніці, адже проведення таких заходів під час війни свідчить про те, що ми єднаємось і разом йдемо до певних цілей. Львівська політехніка має наукові школи, має досвід у наукових роботах та дослідженнях уже більш як 200 років і постійно шукає можливі співпраці з різними науковими школами світу. Цей захід дасть можливість усім присутнім здобути нову інформацію, збагатитися новими ідеями, створити нові знайомства, тож дякую кожному за участь у конференції.
— Сьогодні в нас представлені більшість регіонів України як учасники конференції, є закордонні учасники, представники Львівських адміністрацій та державних підприємств, стейкхолдери. Ми намагались у межах конференції охопити всі можливі сторони обговорення цієї тематики, тому маємо за напрями і теоретичні засади, кіберфізичні системи, метрологічну діяльність, робототехніку. Всі ці аспекти поєднуються, сприяючи розвитку технологій і економіки, — зазначила завідувачка кафедри інформаційно-вимірювальних технологій Тетяна Бубела.
До науково-практичної конференції також долучилися директор департаменту економічної політики Львівської обласної адміністрації Орест Гринів, генеральний директор ДП «Львівстандартметрологія» Андрій Слюз і директор ДП «НДІ Система» Олександр Ткаченко.
Орест Гринів від імені Львівської обласної адміністрації привітав усіх із початком ІІ Міжнародної науково-практичної конференції та наголосив на важливості комунікації з міжнародним середовищем, а також на тому, що зустрічі та обговорення таких тем дуже важливі для нашої економіки.
Зауваживши, що значна частина співробітників підприємства є випускниками кафедри ІВТ, Андрій Слюз наголосив:
— Ми як ніколи відчули важливість метрології в час війни, адже без точних вимірів навіть зброя не влучає в ціль і ракета не долітає до вказаного місця, тож без точності важко досягти перемоги. Цей захід є унікальним обміном знаннями, ідеями та досвідом. Учасники можуть знайти відповіді на актуальні наукові та технічні питання. Сьогодні, коли наукові технології стрімко розвиваються, важливо знаходити нові способи застосування інформаційно-вимірювальних технологій у різних галузях: від медицини до промисловості, від технологій до енергетики. Ваша участь у цій конференції є доказом того, що перед нами стоять не лише виклики, а й великі можливості.
Олександр Ткаченко також зазначив, що метрологія відіграє велику роль у сучасній війні, відповідаючи за точність боєприпасів і снарядів, а також у поліпшенні стану економіки, проведенні досліджень, в інженерії та міжнародній торгівлі.
— Від точних вимірювань залежать якість продукції, надійність технічних систем, безпека людей і розвиток всієї цивілізації, ефективне застосування зброї проти агресора. Упевнений, що на конференції ми почуємо нові ідеї та імена молодих талантів, — наголосив він.
Співорганізаторами конференції стали Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка», Академія метрології України, Державне підприємство «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем», Державне підприємство «Львівстандартметрологія», Державне підприємство «Івано-Франківськстандартметрологія», компанія SoftServe, Технічний університет Ільменау (Німеччина) та Жешувська політехніка імені Ігнація Лукасевича (Польща).