У Львівській політехніці розробили систему штучного інтелекту для роботи з архівами

За матеріалами сайту «Суспільне. Новини»
Комп’ютерна програма

У Державному архіві Львівської області тестують систему штучного інтелекту, яку розробили в Національному університеті «Львівська політехніка». Комп’ютерна програма допомагає працівникам виявити й відкоригувати помилки у номенклатурі документів. Раніше перевіряти доводилось усе вручну, а це займало чимало часу.

В архіві працює 47 людей. Щоб архівісти витрачали менше часу на перевірку документів, вони почали користуватися спеціальною комп’ютерною програмою. Її розробили студент кафедри систем штучного інтелекту Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій та завідувачка кафедри Наталія Шаховська.

– Суть цієї програми полягає в тому, щоб перевіряти правильність заповнення документів, які передають в архів. Йде обробка тексту, який є у тих файлах документів, і програма підкреслює ті моменти, які вважає неправильно заповненими, – каже Наталія Шаховська.

Розробку такої програми оцінили у 50 тисяч гривень.

Докладніше – на сайті «Суспільне. Новини».