З цієї нагоди в університеті відбулася зустріч проректора з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Романа Коржа, а також керівників коледжів із представниками організації Junior Achievement Україна, яка має напрацьовані методичні матеріали, досвід практичного навчання студентів підприємництва, управління особистими фінансами, тому погоджується підготувати викладачів коледжів Львівської політехніки до впровадження цих курсів у навчальний процес, знайти менторів, допомогти з реалізацією бізнес-проєктів студентів і презентацією найкращих розробок на всеукраїнському та світовому рівні (цьогоріч світова виставка продукції студентських проєктів відбудеться у липні в Стамбулі). З боку Львівської політехніки відповідальний за реалізацію проєкту – професор кафедри менеджменту організацій Олексій Другов.
– Особливість цих курсів, які ми запровадимо з нового навчального року, полягає у їхній практичній спрямованості. До прикладу, курси з підприємництва передбачають заснування студентської компанії, яка вироблятиме та продаватиме продукцію. Менторство проєктами здійснюють відомі й успішні підприємці, а представники найкращих проєктів можуть представити свою продукцію на всеукраїнському та міжнародному рівні. Щодо курсу «управління особистими фінансами», то він сертифікований в американських університетах і передбачає не тільки вивчення фінансових інструментів, а й створення власних портфелів акцій, облігацій та інших фінансових активів, практичних навичок формування особистого бюджету. Також у програмі курсу – спілкування з практиками, що мають значний досвід роботи на фінансових ринках, – розповідає Олексій Другов.
Курс підприємництва «Компанія» розрахований на 15–20-річних учнів/студентів. Натомість курс «Управління особистими фінансами» призначений для для студентів віком до 18 років, тому його запровадять на другому-третьому році навчання в коледжах Львівської політехніки. Кожен коледж самостійно обиратиме формат впровадження курсів залежно від особливостей організації навчального процесу та запиту студентів. Вони можуть бути впроваджені в частині дисциплін на вибір або у форматі факультативів.
Наразі в коледжах розпочали відбирати викладачів, які готові взяти участь у проєкті. Влітку представники Junior Achievement Україна проведуть для них фаховий тренінг, після завершення якого учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.
Junior Achievement Україна – частина всесвітньої мережі JA Worldwidе, заснованої 1919 року у Сполучених Штатах Америки для підтримки молодіжного підприємництва. Вона посідає шосте місце у міжнародному рейтингу найбільших громадських організацій світу і щороку своїми навчальними програмами з підприємництва, фінансової грамотності та підготовки до ринку праці охоплює понад 10 мільйонів молодих людей більш як у 100 країнах. Випускниками навчальних програм Junior Achievement є понад 150 млн осіб у світі. Компанія двічі номінована на Нобелівську премію миру.