Цьогоріч 207 архітекторів підвищили кваліфікацію через профільні виші, серед яких – Львівська політехніка

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Заставка до матеріалу

З початку цього року підвищення кваліфікації архітекторів та прийняття іспитів для проведення професійної атестації реалізується профільними закладами вищої освіти – Київським національним університетом будівництва і архітектури, Національним університетом «Львівська політехніка» та Харківським національним університетом міського господарства імені Бекетова. Загалом станом на 1 вересня підвищили свою кваліфікацію 207 архітекторів, 21 особа отримала нові свідоцтва на право здійснювати відповідну діяльність.

«Надання Міністерством можливості прийняття іспитів профільними вищими навчальними закладами для атестації архітекторів забезпечує сталість процесу під час триваючого відновлення.

Приймати іспити для проведення атестації архітекторів сьогодні можуть 3 профільні виші. Ці університети є провідними закладами освіти з підготовки архітекторів з власною архітектурною школою. Результат, який вони сьогодні демонструють у організації атестації – перевищує очікування. Ми бачимо залученість до процесу найкращих фахівців, що переймають досвід світової архітектурної спільноти та впроваджують сучасні практики будівництва.

Для розширення переліку організацій, що можуть приймати іспити для здійснення атестації архітекторів, Міністерство ретельно вивчає дотримання організаціями високих стандартів навчання та наявність системи протидії корупції», – прокоментувала Наталія Козловська, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України

Нагадаємо, що між Міністерством та закладами вищої освіти було підписано відповідні меморандуми про співпрацю та ухвалено порядок проведення іспитів. Наразі архітектори зможуть скласти іспити в письмовій формі, в подальшому – у цифровій, використовуючи програмне забезпечення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

«Наразі Міністерство опрацьовує можливість складання іспитів онлайн в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Система самостійно перевірятиме правильність відповідей, генеруватиме кваліфікаційний сертифікат архітектора та вноситиме відповідні дані в реєстр атестованих осіб ЄДЕССБ. Повністю виключивши людський фактор ми зможемо звести до нуля будь-які корупційні ризики у сфері атестування», – прокоментувала Наталія Козловська.

На сьогодні в Україні налічується близько 4 тисяч атестованих архітекторів, з яких 85% спеціалізуються на архітектурному об’ємному плануванні, а решта 15% – на розробці містобудівної документації. Усі архітектори зобов’язані підвищувати свою кваліфікацію раз на 5 років.