Восьмий рік поспіль Державний торговельно-економічний університет (ДТЕУ) спільно з Українською асоціацією зовнішньої політики (УАЗП) проводить конкурс студентських науково-популярних есе «Трансформація сучасної світосистеми». Його метою є привернення уваги студентської молоді до актуальних міжнародних проблем, розробки пропозицій та рекомендацій щодо їхнього вирішення і втілення у практику діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських об’єднань України, міжнародних неурядових організацій.
19 грудня 2024 року в режимі Zoom-конференції відбулося підбиття підсумків VІІІ Всеукраїнського конкурсу студентських есе «Трансформація сучасної світосистеми». З вітальним словом до учасників звернулися:
- ректор ДТЕУ, доктор економічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України Анатолій Мазаракі;
- декан факультету міжнародної торгівлі та права, доцентка кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Юлія Гончарова;
- президент УАЗП, Надзвичайний і Повноважний Посол Володимир Хандогій.
Учасників і переможців конкурсу привітали також:
- Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор філософських наук, професор, виконавчий директор УАЗП Валерій Цибух;
- Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, професор, член УАЗП Володимир Коваль;
- Надзвичайний і Повноважний Посол, член УАЗП Володимир Лакомов;
- доктор економічних наук, член УАЗП Олександр Шаров;
- юрист-міжнародник УАЗП Марина Григоренко;
- доцентка кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ, кандидат юридичних наук Юлія Панфілова;
- доцентка кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права ДТЕУ, кандидат юридичних наук Лілія Невара.
Цьогоріч у конкурсі взяли участь 48 студентів із 12 закладів вищої освіти з різних регіонів України (Києва, Львова, Одеси, Запоріжжя, Харкова, Хмельницького).
За результатами таємного рецензування науковцями, фахівцями у галузі міжнародних відносин, міжнародного права, досвідчених дипломатів, Гран-прі конкурсу присуджено студентці Національного університету «Львівська політехніка» Лілії Горбачовій за есе на тему «Нова ядерна доктрина рф 2024 року: політичні мотиви та потенційні глобальні наслідки» (науковий керівник – к.політ.н., доцентка кафедри політології та міжнародних відносин Ольга Івасечко).
Третє місце поділили також студенти Національного університету «Львівська політехніка»:
- Анастасія Терешкевич з есе на тему «Сучасні зовнішньополітичні пріоритети Саудівської Аравії: регіональний та глобальний контексти»;
- Олексій Нагірний, тема есе – «Політика консервативної партії Великобританії у 2022–2024 рр.: досягнення та фіаско» (науковий керівник – к.політ.н., доцент, професорка кафедри політології та міжнародних відносин Леся Дорош).
Вітаємо переможців конкурсу та їхніх наукових керівників і бажаємо подальших наукових досягнень у вивченні сучасних міжнародних процесів!