У синергії нових знань, наукових експериментів, волонтерства та професійного дозвілля формуються молоді дослідники й дослідниці на кафедрі органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки.
Саме у такий спосіб проводять навчання на бакалаврській, магістерській та PhD-програмах кафедри ОХ. Амбітні й талановиті здобувачі освіти поміж лекціями, лабораторними заняттями, індивідуальними експериментами під пильним оком наукових наставників – професора Володимира Самарика, професора Сергія Варваренка, старшої наукової співробітниці Наталії Носової, залученістю до різних стадій виготовлення виробів медичних гідрогелевих альгінатних стерильних для лікування ран і опіків AQUIOR, відвідинами культурних подій, організацією цікавих поїздок – активно живуть своїм життям і надихають відчайдушним молодим запалом інших.
Невипадковою в цій творчо-креативній атмосфері стала зацікавленість діяльністю групи молодих науковців Університету від представників Фундації ЗМІN – приватної української фундації, що була створена з метою системної експертної діяльності заради підсилення ефективних суспільних трансформацій і сталого розвитку.
За рішенням Фундації у цьому році було надано стипендіальну підтримку для розвитку індивідуальних наукових проєктів аспірантки Соломії Капаціли, магістрантів Діани Варчук, Юлії Киричук, Ярини Курищук, Сергія Цикункова, студентки бакалаврату Юлії Черкас.
- У рамках проходження стипендійної програми аспірантка Соломія Капаціла здійснювала випуск гемостатичних бинтів на модифікованій лінії цеху, що дало їй можливість виготовити достатню кількість виробів, аби була змога поставити серію випробувань на живих тваринах та отримати необхідні результати для продовження розпочатих досліджень.
- Магістрантці Діані Варчук вдалося зробити перші заміри краплі на матеріалах з різною енергією поверхні та визначити оптимальний склад клею постійної липкості, який і є найважливішим компонентом оклюзійної пов’язки – нової розробки наукової групи під керівництвом професора Володимира Самарика.
- Магістрантка Юлія Киричук займалася синтезом лінії полімерів для інкапсуляції сорбінової кислоти та спільно з докторантом Романом Тарасом провела їхній аналіз на хроматографі, а також синтезувала наступні полімери для пробної випічки хліба.
- Магістрантка Ярина Курищук досліджувала немодифікований і модифікований лігнін з використанням методу тонкошарової хроматографії, а також навчилася проводити тест на визначення прозорості гідрогелевих композицій методом світлопропускання із використанням сучасного спектрофотометра.
- Магістрант Сергій Цикунков долучався до налаштування та введення в експлуатацію приладу, створеного для аналізу енергетичних властивостей поверхонь полімерних матеріалів, і брав участь у розробленні нової методики дослідження поверхневих характеристик, що стали ключовими для роботи над створенням оклюзійної пов’язки.
- Студентка Юлія Черкас була залучена до проведення досліджень зі створення першої дослідної партії гідрогелевих пов’язок, які містять наночастинки срібла.
Директорка Фундації ЗМІN Христина Бойко час від часу відвідує команду молодих науковців та їхніх наставників і спілкується зі стипендіантами про їхні здобутки і проблеми.
Львівські політехніки вдячні Фундації ЗМІN за підтримку талановитої молоді та всебічне сприяння розвитку наукових студій молодих вчених Університету. Це цінно, потрібно й важливо у теперішній час.