Студенти напряму «Журналістика» Львівської політехніки взяли участь у семінарі з практики фактчеку

Кафедра ЖЗМК Львівської політехніки
Герб Львівської політехніки

7 листопада понад 80 студентів І та ІІ курсів напряму «Журналістика» Національного університету «Львівська політехніка» взяли участь у семінарі «Практика фактчек в Україні – можливості і перспективи», організованого та здійсненого в рамках проекту «Посилення суспільного контролю в регіонах України», який провів головний редактор Інтернет-ресурсу Factchek-Ukraine Олександр Гороховський.

Фактчек є засобом перевірки фактів, заяв у ЗМІ, фейкових і відверто брехливих повідомлень, що допоможе майбутнім журналістам використати його методи роботи, інструменти для викриття політичних маніпуляцій на болючих соціальних темах в Україні, а також для журналістських розслідувань публічних заяв, резонансних повідомлень.

На семінарі студенти тренувалися шукати у відкритих офіційних джерелах факти, статистичні дані та документальні свідчення, інформацію від експертів, підкріплену документально для винесення вердикту – напівправда, брехня чи правда – для обнародування в ЗМІ.

Після семінару всі учасники отримали сертифікати.