Студенти ІАРД здобули відзнаки загальноукраїнського конкурсу з дизайну предметно-просторового середовища

Кафедра візуального дизайну і мистецтва Львівської політехніки
Фото з виставки

21 березня відбулося вручення дипломів учасникам Загальноукраїнського конкурсу «Дизайн предметно-просторового середовища з використанням матеріалів повторного вжитку» – «Простір ідей». За задумом організаторів конкурсу, проєктна ідея конкурсантів має не просто демонструвати формальне використання вторинних матеріалів, а передусім виражати авторське бачення сучасних проблем.

Студенти кафедри візуального дизайну і мистецтва Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки продемонстрували високий рівень креативності й екологічної свідомості, здобувши відзнаки в номінаціях «Інсталяція», «Мистецький твір», «Предметний дизайн» та «Візуальний дизайн».

Зокрема, було подано такі роботи.

  1. Інсталяція «Хто я?» про вплив візуальної засміченості на свідомість людини
    • «У сучасному світі ми щодня стикаємося з величезною кількістю рекламних повідомлень, логотипів, брендів, штрихкодів, ярликів і цінників, які поступово формують наше сприйняття реальності. Ці візуальні маркери впливають на ідентичність людини, змушують її підсвідомо визначати себе через споживання та асоціацію з певними брендами. Цей образ є символом людини, що не має власної ідентичності. Це заклик подивитись на себе крізь хаос візуального шуму та знайти свою ідентичність у світі інформаційного перевантаження», – вважають автори проєкту – Олександр Вальков (група ДС-13), Анастасія Осташевська (ДС-13), Анна П’ясецька (ДС-11), Ірина Федорчак (ДС-13). Керівник – асистент кафедри ВДМ Катерина Кузів.
  2. Інсталяція «Простір океану»
    • Щороку внаслідок пластикового забруднення гине близько мільйона морських птахів, десятки або й сотні тисяч морських ссавців і незліченна кількість риби. Цей проєкт спрямовано на запобігання шкоді екосистемі. Автори проєкту – Олена Ярмак, Юлія Гуц, Яніна Василько, Вікторія Кунцик, Оксана Сабат (ДС-22). Керівники – доцентка кафедри ВДМ Романна Мотиль, асистентка Маріанна Дубова-Страшевська.
  3. Дизайн авторського вішака Homo Stabilis
    • Проєкт спрямований на створення функціонального, екологічного та естетично привабливого предмета інтер’єру, виготовленого з перероблених матеріалів меблевого виробництва. Ідея поєднує принципи стійкого дизайну, ресайклінгу та раціонального використання ресурсів, демонструючи, як промислові залишки можуть отримати нове життя у предметах побутового вжитку. Авторка – Яна Штець (ДЗЗВ-12). Керівник проєкту – доцентка кафедри ВДМ Оксана Мельник.
  4. Проєкт «Споживацтво: ілюзія вибору»
    • Досліджує споживацтво як силу, що формує сучасне суспільство, нав’язуючи ілюзію вибору та свободи через агресивну рекламу. Головний символ проєкту – монстр консюмеризму, абстрактна істота, яка є джерелом маніпуляції, контролюючи свідомість людей і перетворюючи їх на підлеглих споживчої культури. Проєкт закликає глядача замислитися над запитанням: наскільки свобода вибору реальна, якщо наші бажання формуються зовнішніми силами? Він ставить споживацьку культуру під сумнів і розкриває її приховану загрозу через моторошні метафори та візуальні рішення. Автор – Максим Зінько. Керівники – доцентка кафедри ВДМ Роксоляна Квасниця, доцент Руслан Галишич.
  5. Проєкт «Мій дім»
    • Показує конфлікт між урбанізацією та природою, демонструючи, як розширення міст витісняє живе середовище. Серія постерів передає напругу між природними ландшафтами та агресивною забудовою, що змінює екосистему. Кожен постер відображає різні етапи цього процесу – від поступового занепаду природи до її повного зникнення під тиском урбаністичних структур. Мета проєкту – привернути увагу до проблеми неконтрольованої забудови, змусити задуматися про майбутнє міст, які можуть або співіснувати з природою, або повністю її поглинути. Автори – Катерина Лакуста, Злата Нагорна, Анна Слішевич (ДС-43). Керівник – доцентка кафедри ВДМ Оксана Мельник.
  6. Мистецький твір «Уламки пам’яті»
    • Проєкт про те, як елементи побуту і все, що нас оточує, від ракетного прильоту можуть стати лише будівельним сміттям, але лишається пам’ять. Для триптиху використано рами, в яких зазвичай поміщали фотографії рідних. Заміна фото на композицію з битого скла, дроту і дзеркала зумовлена бажанням передати образ суспільної пам’яті. На шматочках дзеркала глядачеві пропонують побачити себе тут і зараз , побачити себе в теперішньому. Авторка – Вікторія Ковтоненко (ДС-13). Керівник проєкту – асистентка кафедри ВДМ Катерина Кузів.
  7. Проєкт «Живі джерела»
    • Проєкт присвячений очищенню забруднених водних джерел у місті Львові. У його межах створено чотири плакати, які ілюструють процес очищення водних джерел. Мета проєкту – привернути увагу до проблеми забруднення джерельних вод, підкресливши, що це загрожує не лише людям, а й негативно впливає на флору та фауну і призводить до деградації екосистеми. Серія плакатів відображає екологічний цикл: від занепаду довкілля до його очищення під час толоки, подальшого відродження та сталого існування в оновленому середовищі. Авторка – Анна-Марія Тверда. Керівник проєкту – доцент кафедри ВДМ Руслан Галишич.

Участь студентів кафедри візуального дизайну і мистецтва у конкурсі «Простір ідей» стала черговим підтвердженням їхньої креативності, екологічної свідомості та здатності через дизайн порушувати важливі соціальні й екологічні питання, надихаючи на зміни та відповідальне ставлення до навколишнього середовища.

Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки