Студенти кафедри транспортних технологій Інституту механічної інженерії та транспорту Національного університету «Львівська політехніка» Ігор Паленик (група УЗ-31сп) та Антоніна Копаєва (група УЗ-41) взяли участь у студентському проєкті «Старт твоєї кар’єри із залізнозміновцями», який був розроблений у рамках галузевого проєкту «Успішний старт твоєї кар’єри» під керівництвом доцентки кафедри ТТ Юлії Германюк. Фінальний етап проєкту відбувся у місті Києві напередодні професійного свята залізничників за підтримки АТ «Укрзалізниця» та Молодіжної ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України.
У перший день заходу здобувачі закладів вищої освіти України презентували свій доробок перед комісією Молодіжної ради та учасниками. Після успішного захисту їм було організовано поїздку Київською дитячою залізницею, під час якої вони відвідали станцію «Київ-Пасажирський дитячий», де майстри виробничого навчання провели екскурсію Музеєм залізничного транспорту. Студенти дізналися, як відбувається навчання молодого покоління залізничників, а також про важливість виховання майбутніх фахівців галузі. Після цього учасники вирушили до станції «Залізнична» фірмовим поїздом «Столичний експрес» та відвідали виставку вузькоколійного рухомого складу.
Антоніна Копаєва, студентка IV курсу та майстер виробничого навчання на Львівській дитячій залізниці, відзначила: «Приємно бачити своїх колег і багато поколінь дітей за їхніми плечима. Ми виконуємо важливу місію – гуртуємо майбутніх фахівців, які сприятимуть розвитку залізниці в Україні».
Наступного дня на центральному залізничному вокзалі відбулося підбиття підсумків проєкту. Вітальні слова виголошували голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський, представники Центру професійного розвитку Укрзалізниці, Молодіжної ради, учасники проєкту. Організатори вручили призові сертифікати на реалізацію ідей чотирьом учасникам, серед яких були і студенти Національного університету «Львівська політехніка».
Ігор Паленик поділився своїми враженнями: «Ми – нове покоління залізничників, яке прагне розвивати та вдосконалювати залізницю. Ми хочемо бути частиною цієї великої родини та працювати задля майбутнього залізниці з гідними умовами праці, де головною цінністю є люди».
Також учасники, гості й голова правління АТ «Укрзалізниця» підписали прапор України на підтримку наших захисників-залізничників 152 ББПС Покровського напрямку та вшанували хвилиною мовчання полеглих героїв.
Кульмінацією програми стала інтерактивна виставка залізничного моделювання IronLab, де студенти мали змогу поспілкуватися з організаторами та проєктувальниками рухомого складу, дізнатися про принципи роботи системи організації руху поїздів, проєктування макетів та інноваційні технології у моделюванні.
Доцентка Юлія Германюк зазначила, що голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський анонсував запуск масштабної програми для залучення молоді до залізничної справи: «Вже протягом листопада запуститься онлайн-платформа для відбору талановитих студентів, які цікавляться залізничною сферою. Ми відберемо перших 100 «Залізних Амбасадорів», які отримають можливість стажування, участі у мандрівках, зустрічах, конкурсах та грантах на реалізацію власних ініціатив. Ми хочемо залучити сильних та мотивованих, щоб разом розвивати Укрзалізницю та рухати країну безупинно вперед!».
Викладачка додала: «Ми впевнені, що такі ініціативи ще більше сприятимуть підготовці висококваліфікованих фахівців у залізничній галузі. Мріємо продовжити цю роботу через створення лабораторії на нашій кафедрі, яка надасть студентам сучасні ресурси для навчання та вдосконалення практичних навичок. Сподіваємося на підтримку таких ідей з боку керівництва Укрзалізниці, щоб майбутні фахівці могли отримувати більше знань і досвіду!».
«Ми чудово провели ці два дні у Києві, відкрили для себе багато нового, познайомилися з колегами з інших навчальних закладів та отримали новий досвід. Тепер будемо рухатися далі й працювати над реалізацією нашого проєкту», – підсумували студенти Ігор Паленик та Антоніна Копаєва.