Відтепер у Львівській політехніці є ще один простір, де студенти зможуть працювати, творити, відпочивати. 29 листопада у першому навчальному корпусі відбулось офіційне відкриття студентського простору «L.I.S.» — Learning Inspiring Space.
— Це місце є прикладом, як високі ідеї та мрії нашої молоді допомагають Львівській політехніці ставати кращою і формувати середовище з новими можливостями для студентів. Надзвичайно приємно, що з ідеєю створення такого студентського коворкінгу у 2018 році до нас звернулася група студентів, які навчалися за програмою «Інтернет речей» в Інституті комп’ютерних технологій, автоматики та метрології Львівської політехніки. Лідерами серед них були Андрій Сташків і Нікіта Кисельов. Сьогодні ми можемо оцінити роботу, яку вдалося зробити з того часу. Та ми справді досягнемо успіху, коли цей простір наповнять студенти — для навчання, для активностей, для відпочинку. Бажаю успіхів і нових звершень, — наголосив у своєму вітальному слові в. о. ректора Львівської політехніки професор Юрій Бобало.
Керівниця Центру розвитку Львівської політехніки Андріана Мазур подякувала всім, хто доклав зусиль до реалізації задуму студентського простору «L.I.S.»:
— Ми радіємо створенню студентського простору, який, ми віримо, стане середовищем єднання, натхнення та розвитку нашої молоді й академічної спільноти. Щиро вдячні нашим партнерам, за підтримки яких реалізували цей проєкт: генеральному директорові MatchOffice Ukraine Джейкобу Дальгофу, команді компанії Service Ukraine LLC і засновникові бюро архітектури та дизайну KARASHETSKYY Architects Ярославу Карашецькому, який, зокрема, здійснював формування концепції простору, дизайн-проєкт та супровід його реалізації. Пишаємося тим, що в такій співпраці мали змогу долучитися до розвитку нашого університету. Дякую всій команді Львівської політехніки, яка долучилася та допомагала нам на цьому шляху: відділу маркетингу та його керівниці Ірині Романовській — за вашу невичерпну креативність, завідувачеві кафедри архітектурного проєктування та інженерії Ігореві Гнесю — за архітектурне планування простору, Вікторові Штецю та команді кафедри візуального дизайну і мистецтва — за розроблення нашого прекрасного логотипа. Окрема подяка всій команді навчально-виробничої частини під керівництвом проректора Володимира Крайовського та команді Технопарку під керівництвом Андрія Стояновського за колосальну працю, яку ви сюди вклали.
Ідея коворкінгу дуже сподобалася генеральному директорові компанії MatchOffice Ukraine Джейкобу Дальгофу, який понад два роки співпрацює з Політехнікою та став її справжнім другом.
— Університет закарбований у моєму серці, бо я вже давно співпрацюю з Львівською політехнікою. Коли вперше побачив це місце, то зрозумів, що ми зможемо тут зробити студентський простір. Я пам’ятаю роки, коли був студентом, і це був найкращий час. Тому хотів тепер допомогти молоді, щоб під час навчання вони мали більше можливостей. Наша молодь — це наше майбутнє. І завдяки співпраці нам вдалося це зробити, сформувавши цей простір у концепції лісу, — наголосив Джейкоб Дальгоф.
Андрій Сташків — один зі студентів, який ініціював створення цього простору, — під час урочистого представлення зазначив:
— Я приємно здивований тим, як вдалося реалізувати проєкт. П’ять років тому це була наша велика мрія, яка здавалася нездійсненною. Та сьогодні ми тут, і це класне свідчення, що студентська ідея може бути реалізована у Львівській політехніці. Про це важливо пам’ятати як студентам, так і всім політехнікам — формуйте ідеї, йдіть із ними до людей і спільними зусиллями реалізуйте. Сподіваюся, що цей простір стане чудовим місцем конекту людей, де зможуть познайомитися засновники великих стартапів або й компаній, які допомагатимуть розвиватись Україні.
Про те, щоб цей простір став епіцентром студентського життя дбала й команда архітекторів на чолі із завідувачем кафедри архітектурного проєктування та інженерії Ігорем Гнесем.
— Ми свого часу проводили дослідження, чого студентам бракує, і визначили, що вони не мають комфортного місця для творення середовища. Це добре починання, і його можна продовжувати. Ми вже розробили концепцію творення нового середовища під четвертим корпусом, яке є суттєво більшим, аніж це, — зауважив професор Ігор Гнесь.
Реалізувати цей простір допомагали компанія Service Ukraine LLC та архітектор Ярослав Карашецький, який розповів про те, як завдяки ініціативі Джейкоба Дальгофа долучився до організації простору:
— Коли ми прийшли сюди, тут уже були проведені деякі роботи, тож ми, проаналізувавши це, трансформували простір під потреби, які мають бути в ньому реалізовані. Ви не побачите стін, що розмежовують цей простір, а лише скляні перегородки для конференцзалу й Центру тьюторства та менторства, однак простір відкритий. Це дає змогу творити соціальну комунікацію через візуальну взаємодію. Сподіваємося, що в цьому просторі працюватимуть студенти різних напрямів, і в такому міждисциплінарному спілкуванні в ньому творитиметься щось нове. Тут є різні місця — комфортабельні крісла, дивани, столи, і цей простір можна трансформувати під різні потреби: майстер-класи, воркшопи, навчання, відповідно організувавши для цього меблі. І, нарешті, це легенда, адже «L.I.S.» — це місце мудрості, пізнання та сили. Тому сподіваюся, що робота тут даватиме дуже добрі плоди.
У студентському просторі «L.I.S.» працюватиме також Центр тьюторства та менторства. Така колаборація допоможе надати ще одного сенсу приміщенню — забезпечити додатковий сервіс і залучати здібних та ініціативних студентів до активної діяльності задля їхнього розвитку й самореалізації.
— Для комп᾽ютерників звично зустрічатися за кавою, щоб обговорювати робочі проєкти. Тому наші студенти прагнули мати такий простір для себе. Окремий простір Центру тьюторства та менторства добре доповнюватиме цей студентський простір, адже він теж призначений для нашої молоді. Мета цього центру — обрати найактивніших студентів, які хочуть розвинути лідерські навички, можливості, організувати їх і спрямувати. Тож організація студентського простору — це дуже перспективно і якісно, — зазначив перший проректор Національного університету «Львівська політехніка» професор Олег Матвійків.
Очільниця Центру тьюторства та менторства Наталія Бокла подякувала за підтримку й можливість формувати нових лідерів у такому зручному просторі, а також відзначила студентів, які відмінно завершили програму навчання у межах програми T&M PROMENT, розробивши 12 менторських і тьюторських схем.