Вступаючи до університету, зазвичай не думаємо, що з нами трапиться за чотири роки. Статистика свідчить, що лише 20% молоді знаходять себе. Тобто лише кожен сьомий студент активний поза навчанням: волонтерить, бере участь у діяльності студентських організацій, зокрема у міжнародних, як-ось: AIESEC, BEST Lviv, Aegee чи студентських профбюро. А роботодавцям важливі не лише знання, а й досвід.
Чому на роботу беруть без досвіду? Студенти після діяльності в ГО готові працювати в командах, координувати/брати участь у проектах та надзвичайно швидко вчитись. У них уже є велике коло знайомств.
Що робити, якщо ви зосереджувались лише на навчанні? Беззаперечно, знання – основна ваша зброя. Та коли вам вручать диплом, виникне запитання: «А що далі?». Ви подаєтесь на вакансії й часто чуєте відмови. Ланцюжок: пошук роботи – резюме – співбесіда циклічно продовжується. Що не так, адже ви бакалаври/магістри? У вас немає досвіду. Як це виправити? Є кілька варіантів:
- шукайте стажування в компанії за вашою спеціальністю;
- спілкуйтеся з викладачами кафедри – вони отримують запити від компаній, зацікавлених у кадрах;
- пам’ятайте про відділи працевлаштування;
- заходьте на сайт Політехніки та вводьте у пошук «Пропозиції роботи і кар’єри»;
- користуйтеся спеціалізованим сайтом для пошуку програми практик, можливостей стажування та актуальних вакансій для студентів та випускників studlava.com;
- подавайтесь на локальні та міжнародні курси, стажування, програми обміну;
- відвідуйте освітні події, здобувайте додаткові навички.