Старт міжнародного проєкту HELIOS: нова ера в дослідженнях органічного освітлення

Проєктний офіс Львівської політехніки
Фото із зустрічі в Польщі

17–18 жовтня 2024 року у місті Кракові, Польща, відбулася стартова зустріч проєкту «Стратегія досліджень та інновацій Національного університету «Львівська політехніка» з біловипромінюючих органічних систем освітлення» (HELIOS), який фінансує програма Horizon Europe. Цей проєкт, який об’єднав провідних вчених і дослідників з України, Литви, Великої Британії, Латвії та Люксембургу, має на меті зробити революцію у сфері органічних освітлювальних технологій. Координатором проєкту є Національний університет «Львівська політехніка», представлений завідувачкою кафедри електронної інженерії професоркою Іриною Яремчук.

Проєкт HELIOS розроблений з метою підвищення наукового та інноваційного потенціалу Львівської політехніки та її міжнародних партнерів у рамках програми Twinning. Учасники проєкту зосереджені на розробці ультраефективних одномолекулярних випромінювачів білого світла для твердотільних освітлювальних приладів (WOLEDs та WLEDs), що мають потенціал значно підвищити ефективність сучасних систем освітлення.

«Я дуже радію старту проєкту HELIOS, адже ми маємо унікальну можливість зробити значний внесок у розвиток органічних освітлювальних систем нового покоління. Участь у цьому проєкті є для нас не лише можливістю реалізувати передові наукові дослідження, а й зміцнити міжнародне партнерство та обмін знаннями з найкращими фахівцями з Європи. Сподіваюся, що результати нашої роботи дозволять суттєво підвищити ефективність сучасних технологій освітлення, а також створити нові можливості для молодих науковців Львівської політехніки», – поділилася координаторка проєкту Ірина Яремчук.

Основними цілями проєкту HELIOS є розробка інноваційних технологій білого освітлення. Учасники зосереджуються на створенні одномолекулярних випромінювачів білого світла, що здатні забезпечити прорив у співвідношенні вартості та продуктивності. Проєкт активно сприяє передаванню знань через персональні обміни, тренінги та семінари, що дає змогу налагодити тісну співпрацю між науковцями Львівської політехніки та міжнародними партнерами.

Особливу увагу приділено розширенню кар’єрних можливостей молодих дослідників завдяки коротко- та середньостроковим обмінам, літнім школам і спільним програмам підготовки PhD. Проєкт також має на меті покращити управлінські навички учасників, зокрема у підготовці пропозицій та управлінні проєктами, які фінансує Європейська комісія. Активна комунікація та широке поширення результатів досліджень повинні сприяти посиленню наукового статусу проєкту на міжнародному рівні, збільшуючи його вплив у сфері органічних освітлювальних систем.

Під час стартової зустрічі учасники детально обговорили стратегію реалізації проєкту, етапи роботи та завдання для кожного з восьми робочих пакетів. Завершилася зустріч визначенням ключових завдань на наступний рік, які мають забезпечити успішну реалізацію амбітних цілей проєкту HELIOS.