Science City: МОН запрошує до обговорення проєкту Закону України щодо активізації інноваційної діяльності наукових установ

За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України
Заставка до матеріалу

Міністерство освіти і науки пропонує до громадського обговорення проєкт з удосконалення системи активізації інноваційної діяльності наукових парків, університетів та науково-дослідних інституцій (НДІ) Science City.

Проєкт передбачає створення умов для розвитку науково-дослідницької інфраструктури, спрощення адміністрування проєктів і стимулювання інвестиційної діяльності, зокрема через можливість отримання резидентства Дія.City, запровадження податкових і митних пільг, для підвищення конкурентоспроможності українських наукових парків, університетів та НДІ.

Що зміниться?

  • Більше партнерів: наукові парки зможуть співпрацювати з будь-якими організаціями, відкриваючи нові можливості для спільних проєктів.
  • Податкові й митні пільги: це дасть змогу підвищити конкурентоспроможність університетів, наукових установ та парків на ринку.
  • Спрощення оренди й закупівель: наукові парки зможуть проводити закупівлі за приватні кошти та орендувати державне майно без аукціонів.
  • Резидентство Дія.City: наукові парки отримають зниження порогу середньомісячної зарплати від 600 євро до 800 євро, без обмежень на участь держави у їхньому статутному капіталі.
  • Цифровізація процесів: реєстрація, звітування, затвердження планів розвитку і всі адміністративні процедури – через електронну систему URIS.
  • Оцінювання роботи: результати діяльності наукових парків враховуватимуть під час атестації університетів, наукових установ і розподілу державного фінансування.
  • Сучасна інфраструктура: пільгове розмитнення наукового обладнання, спільні лабораторії, центри колективного користування, тимчасове безоплатне користування обладнанням.
  • Простіша реєстрація проєктів: замість платної процедури на 45 днів – безоплатна реєстрація за 15 днів із відсутністю обмежень щодо строків реалізації проєктів.
  • Механізми захисту: додаткові умови для запобігання зловживань статусом наукових парків.
  • Прозорість: у відкритому реєстрі буде доступною інформація про всі наукові парки, їхні програми розвитку та результати роботи.

Такі зміни створять умови для розвитку науки й залучення інвестицій у наукомісткі інновації. Проєкт надасть науковцям можливості вивести результати своїх інноваційних розробок на ринок і сфокусуватися на дослідженнях, передавши адміністративні питання науковому парку.

Зауваження і пропозиції до зазначеного проєкту прийматимуть до 25 січня 2025 року на електронні скриньки mariia.krasnoshchok@mon.gov.ua, innovations@mon.gov.ua. Контактна особа для надання консультацій – Марія Краснощок, тел. +38 (068) 883-73-79.

Інфографіка – на сторінці Міністерства освіти і науки України у соцмережі Фейсбук.