17 лютого 2022 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбулося засідання круглого столу «Розширення спортивних горизонтів» за участю майже 30 представників закладів вищої освіти Львівської та Дніпропетровської областей. Серед учасників заходу – проректори, завідувачі кафедр фізичного виховання та керівники спортивних клубів закладів вищої освіти двох регіонів, що долучені до проєкту «Змінимо країну разом».
Відкрив засідання голова Ради ректорів Львівщини, ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало, який наголосив, що фізичне виховання і спорт у вишах є надзвичайно важливим компонентом сучасної вищої освіти. Перед початком дискусії учасників дистанційно привітали голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Вадим Стеценко та директор Інституту модернізації змісту освіти МОН Євген Баженков, які запевнили присутніх, що рекомендації та напрацювання круглого столу буде враховано Міністерством.
Модератор круглого столу, начальник Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Анатолій Ігнатович перед початком дискусії окреслив основні фінансові, кадрові та нормативно-правові проблеми, які потребують розв’язання для усунення перешкод щодо розвитку студентського спорту у закладах вищої освіти обох регіонів. До дискусії долучилась заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Ольга Котовська, яка поділилась із присутніми баченням співпраці департаменту з університетами у галузі спорту.
Цікавими й змістовними виявились пленарні доповіді. Так, професорка кафедри теорії та методики фізичної культури Львівського державного університету фізичного виховання імені Івана Боберського Наталія Завидівська виступила з доповіддю «Проблеми фізичного виховання студентської молоді: сучасність та перспективи». Завідувач кафедри теорії та методики спортивної підготовки Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту професор Володимир Приходько презентував стратегію і тактику реформи олімпійського спорту в Україні. Відповідальна за спортивну роботу, старша викладачка кафедри фізичного виховання Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Катерина Кравченко поділилась власним дослідженням щодо особливостей організації занять з фізичного виховання під час дистанційної форми навчання у Дніпровській політехніці.
Учасники круглого столу висловили глибоку стурбованість відсутністю необхідної нормативно-визначеної гарантованої державою підтримки процесу фізичного виховання і студентського спорту, байдужістю окремих керівників закладів вищої освіти до питань студентського спорту, відсутністю фінансової підтримки студентського спорту від управлінь спорту обласних державних адміністрацій та повним ігноруванням фінансових потреб студентського спорту зі сторони управління спорту Львівської міської ради.
Підсумовуючи засідання, Анатолій Ігнатович запропонував ухвалити звернення до Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України та інших зацікавлених інституцій щодо необхідності розв’язання обговорених проблем. Ініціатива була одностайно підтримана всіма учасниками проєкту «Розширення спортивних горизонтів», які впродовж 17–18 лютого під час ознайомлення зі спортивним потенціалом університетів Львівщини доопрацьовували проєкт звернення.
Нагадаємо, що організували проєкт «Розширення спортивних горизонтів» Львівське та Дніпропетровське обласні відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Львівське обласне спортивне товариство «ГАРТ», Національний університет «Львівська політехніка», Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського у співпраці з Львівською обласною радою та громадською організацією «Єврорегіон «Карпати-України».