Відповідно до наказу ректора Національного університету «Львівська політехніка» професора Юрія Бобала від 1 вересня 2015 року розпочав діяти новий структурний підрозділ – Міжнародний центр освіти. Він створений на базі відділу міжнародних зв’язків. Очолив нову структуру професор Інституту економіки і менеджменту Університету Ігор Олексів.
Ми попросили Ігоря Богдановича розповісти, які завдання стоять перед новим підрозділом, що вже зроблено з наміченого.
– Наше найперше завдання, – наголосив він, – полягає у тому, щоб відчутно активізувати міжнародну мобільність студентів і викладачів Львівської політехніки, зокрема через їхню участь у програмі Еразмус+. Ця програма має значні фонди від Євросоюзу, а ми маємо чимало зарубіжних партнерів, за допомогою яких можемо підключатися до програм мобільності. Є вже перші результати. Ми, зокрема, уклали угоду з університетом Козьмінського – одним із кращих приватних освітніх закладів Польщі у галузі менеджменту й економіки. Наступного семестру двоє студентів Інституту економіки і менеджменту поїдуть туди на навчання за магістерською програмою.
Важливим для нас завданням є також участь у рамках програми Еразмус+ у так званій лінії К-2, колишній програмі Темпус, що тепер має назву «Підпрограма розбудови потенціалу». Подання заявок, написання проектних пропозицій – це доволі непростий і трудомісткий процес. Предметно займемося також поширенням інформації про ці програми, залученням до них усіх інститутів та кафедр Університету, аби «розбурхати» ініціативу на місцях.
– Академічна мобільність студентів і викладачів – це, як кажуть, двосторонній рух. Ми знаємо, що багато наших студентів, аспірантів та викладачів виїжджають на навчання і стажування у провідні університети Європи. Але ж Львівська політехніка теж може бути привабливою для зарубіжжя.
– До нас іноземці їдуть, але не у такій кількості, якби нам хотілося. Щоб активізувати зворотній рух, необхідно, щоб в інститутах, на кафедрах ширше запроваджували навчальні програми, курси лекцій англійською мовою, яка є універсальною для всіх країн світу. Викладання цією мовою раніше проводилося для іноземних студентів, які здобувають у нас вищу освіту впродовж усього терміну навчання. Тепер таке викладання ми повинні розширити у рамках студентської мобільності впродовж року чи одного семестру.
– Ігоре Богдановичу, як Ви думаєте, чому директором Міжнародного центру освіти призначили саме Вас?
– Про це краще запитати у проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Львівської політехніки професора Юрія Рашкевича.
Ось що сказав проректор Юрій Рашкевич:
– Ігор Богданович непогано підготовлений до цієї відповідальної роботи. Зважували на те, що це молода, мобільна, у доброму розумінні цього слова, амбітна людина, яка прагне щось змінити, зробити, внести у звичну, рутинну роботу творчий неспокій. Для нього вже минули дисертаційні клопоти, до речі, торік захистив докторську дисертацію. Він добре обізнаний з Темпус-проектами, брав у них участь, починаючи з 2007 року, побував у кількох європейських університетах, стажувався у США, до того ж відмінно володіє англійською мовою, що теж важливо.