В останні дні листопада 2024 року в Кракові (Республіка Польща) зібралося чимале коло вчених у сфері міграції та ринку праці. Приводом став міжнародний семінар (воркшоп) на тему «Зміни на регіональних ринках праці у відповідь на глобальні міграційні виклики», організований з ініціативи Краківського університету імені Анджея Фрича Моджевського. Наукові дослідження презентували українські вчені, що внаслідок війни опинилися в різних країнах світу (Польща, Німеччина, Франція, Великобританія, Чехія, США, Бразилія), а також ті, хто продовжив працю в Україні.
У роботі міжнародного семінару активну участь взяла команда науковців зі Львова, зокрема з Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою та Науково-дослідного центру соціальної й демографічної політики та управління «Демос» Національного університету «Львівська політехніка». Так, доповідь Оксани П’ятковської на тему «Українські військові мігранти у Польщі: європейські цінності та довіра до соціальних інститутів» підняла завісу проблематики взаємозалежності української економіки та економік інших країн, які приймають українських мігрантів. Окрему увагу було зосереджено на чинниках повернення біженців на рідну землю (зокрема, з Іспанії та Польщі), на індикаторах довіри до соціальних інститутів, які покликані допомагати реалізації міграційної політики.
Виступ професорок Ольги Гринькевич та Уляни Садової на тему «Регіональні ринки праці в умовах війни в Україні: від аналізу проблем до успішних практик (на прикладі Львівської області)» мав як теоретико-методологічне, так і прикладне значення. Зокрема, очільниця Науково-дослідного центру соціальної й демографічної політики та управління «Демос» Уляна Садова зупинилася на аналізі розривів у кваліфікації робочої сили на ринку праці Львівської області, на визначенні перспективних напрямів подолання виявлених прогалин на основі навчальних програм та інших коротко- та середньострокових заходів підтримки учасники ринку праці. Автори дослідження прокоментували новітні проблеми розвитку ринку праці Львівщини і сформулювали ключові тези проведеного аналізу. Виступ викликав жваве обговорення, яке дало змогу констатувати наявність подібних проблем розвитку регіональних ринків праці в інших країнах.
Стендову форму участі у міжнародному семінарі мали також науковці Національного університету «Львівська політехніка» Андрій Артерчук, Наталія Дідух з темою виступу «Еволюція регіональних ринків праці у науково-пошуковій сфері: у фокусі педагогічних навичок та академічної доброчесності», Ольга Корицька («Міграційні настрої української студентської молоді: нові виклики і тренди на регіональному ринку праці»).
Докладніше – у доданому файлі.