Професори Інституту архітектури та дизайну взяли участь у міжнародному конгресі в Лейпцигу

Кафедра візуального дизайну і мистецтва Львівської політехніки
Фото з конгресу

3–4 квітня 2025 року у Лейпцигу, Німеччина, відбувся великий міжнародний міждисциплінарний фаховий конгрес «Фіксація руйнувань, реконструкція, відбудова і нова архітектурна культура в Україні», присвячений питанням фіксації та оцінки руйнувань і відбудови в Україні. У ньому взяли участь спеціалісти з України, Німеччини та інших держав Європейського Союзу. Організаторами заходу стали Федеральне міністерство освіти і науки Німеччини, місто Лейпциг, Саксонська державна канцелярія, Ляйбніц-Інститут Центрально-Східної Європи (GWZO), Texнічний університет Аахен, Технологічний інститут Карлсруе, Саксонська академія мистецтв і Національний університет «Львівська політехніка».

Понад 40 учасників конгресу виступили з повідомленнями і взяли участь в дискусіях у трьох тематичних блоках:

  1. «Спадщина і руйнування в Україні»;
  2. «Великі плани, малі ремонти і практика відновлення»;
  3. «Архітектурна культура петромодерну і відбудова в Україні».

У цьому вагомому міжнародному заході взяли участь професори Інституту архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка» Богдан Черкес (кафедра візуального дизайну і мистецтва) та Андрій Павлів (кафедра дизайну та основ архітектури). Професор Черкес виступив із ключовою публічною доповіддю на відкритті симпозіуму в міській раді Лейпцига на тему «Руйнування, обстеження та планування під час російської агресії проти України», а професор Павлів – із доповіддю «Відновлення промислових міст України у поствуглецевій реальності».

За підсумками симпозіуму було засновано регулярну ініціативу «Лейпцизький форум для України», метою якого є оцінка та моніторинг руйнувань, збереження спадщини, відновлення, відбудова і створення нової післявоєнної та поствуглецевої архітектурної й урбаністичної культури в Україні.

Фото з конгресу Фото з конгресу Фото з конгресу Фото з конгресу Фото з конгресу Фото з конгресу