– Чи можемо розраховувати на повернення стаціонарних умов навчання?
– Все залежить від того чи будуть зняті обмеження. Мова не про зняття карантину бо зрозуміло, що карантин буде ще тривати довго і буде набувати адаптивного характеру. Якщо обмеження будуть зняті, то є ймовірність, що у червні ми зможемо повернутись до навчання. Це залежить від кожного навчального закладу і в першу чергу стосується захисту дипломних робіт.
– Чи буде сесія проводитись дистанційно? Як при цьому буде проводитись ідентифікація студентів?
– Сесія буде відбуватись дистанційно. В першу чергу усі учасники повинні дотримуватись правил академічної доброчестності. Для того, щоб обмежити можливість списування та несправедливого оцінювання на сьогоднішній день є багато різних способів. Наприклад оцінювання можна проводити через відеоконференції. Також можна обмежувати час на іспити, щоб зменшити можливість списування. Якщо викладачі використовують тестові завдання, то МОН рекомендує користуватись рандомайзером для вибору випадкових питань, а також давати питання, відповіді на які важко знайти у пошуковцях і тому не можливо списати. Є чимало інших способів для справедливого проведення заліко-іспитової сесії в дистанційних умовах.
– Чи буде проходити атестація дистанційно?
– Так, атестація дистанційно дозволена, окрім ЄДКІ (Кроків). Коли саме відбудуться Кроки на даний час ще не відомо. Відомо лише те, що вони будуть перенесені та проведені в безпечних умовах для студентів. Для студентів-іноземців будуть створені відповідні умови, щоб вони змогли повернутись в Україну, якщо вони перебувають у своїх країнах.
ЄДКІ скасовано не буде, лише відтерміновано.
– Що робити іноземним студентам у яких закінчуються посвідки на перебування в Україні? Як із цим бути?
– Навіть якщо термін дії посвідки на перебування закінчився, то вона ще буде діяти під час усього карантину та ще плюс 30 днів по його завершенні. Більше інформації про це, є на сайті державної міграційної служби.
– Як буде відбуватись вступна кампанія, ЗНО?
– Є два сценарії проведення ЗНО. Саме від цього залежать терміни вступної кампанії.
Якщо обмежувальні заходи закінчаться до початку червня, то вступна кампанія почнеться 1 серпня.
Якщо обмежувальні заходи закінчаться до початку серпня, то реєстрація електронних кабінетів вступників буде з 25 вересня. Вся інформація для вступників є на сайті Міністерства освіти і науки України.
– Чи буде діяти електронна подача заяв у вищі навчальні заклади?
– Так, буде діяти електронна подача заяв. Абітурієнтам не потрібно буде нікуди їздити. У цьому році зробили також полегшення для пільговиків: пільговикам потрібно завести документи про пільги лише до одного навчального закладу, а відповідно усі інші зможуть їх бачити через ЄДБО (Єдина державна база освіти).
– Як подавати оригінали документів на бюджетні місця, після отриманих рекомендацій про зарахування?
– На бюджетні місця, після отримання рекомендацій про зарахування, можна буде прийти очно, період прийому оригіналів буде продовжено для забезпечення безпечних умов. Також буде дозволено можливість подачі оригіналів поштою.
– Чому не можна подавати сканкопій?
– Бо для МОН важливо щоб не було конфліктів при подачі документів. Для того щоб абітурієнт який отримав рекомендації на бюджетне місце за результатами ЗНО був зарахований, потрібен його особистий підпис.
– Як буде відбуватись вступ на магістратуру?
– Заяви можна буде подавати із свої електронних кабінетів.
– Чи можна ЗНО складати по місцю проживання/перебування, а не за місцем де реєструвались?
– Студенти зможуть перереєструватись і проходити ЗНО за місцем свого фактичного теперішнього перебування.
– Чи можна забрати частину матеріалу із тестів завдань ЗНО?
– Останній місяць навчання це 1 або 0 питань із тестового зошита. Тому, програми які створювались давно, немає необхідності змінювати.
– Чи буде полегшено/скасовано ЄВІ?
– Ні, він не складний, подолати поріг склав/не склав не важко, його подолають майже всі. Він потрібний для того, щоб відібрати осіб, які здатні подолати рівень магістратури.