Представник катедри УМ узяв участь в урочистій академії з нагоди 80-річчя Оксани Сапеляк

Катедра української мови Львівської політехніки
Фото з урочистої академії

Старший викладач катедри української мови Володимир Дяків узяв участь в урочистій академії з нагоди 80-річчя Оксани Адамівни Сапеляк, авторки понад 20 книжкових праць та 200 статей і розвідок у наукових і науково-популярних виданнях.

Оксана Сапеляк – старший науковий співробітник відділу етнології сучасности Інституту народознавства НАН України, кандидат історичних наук, кваліфікована етнологиня, одна з провідних фахівчинь з дослідження діяльности Наукового товариства ім. Шевченка, української спільноти в Аргентині, сімейного побуту українців, історії УГКЦ. Основну частину життя дослідниця пов’язала з академічною наукою та докладає чимало зусиль для популяризації українського народознавства, також є активною громадською діячкою.

Урочисту академію відкрив директор Інституту народознавства НАН України акад. Степан Павлюк, який вручив ювілярці відзнаку НАН України «За професійні здобутки».

Запрошеними до слова були єпископ УГКЦ Максим Рябуха, о. Іван Галімурка, заступник голови НТШ Андрій Фелонюк, голова ЛВ Союзу Українок проф. Лідія Бойчишин, проф. Світлана Богдан, проф. Ярослав Тарас, народна артистка Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької Людмила Никончук та інші поважні промовці.

Старший викладач катедри української мови Володимир Дяків виступив з науковою доповіддю «Оксана Сапеляк і сучасна історична наука: традиції та новаторство», у якій висвітлив багатогранну наукову діяльність вченої, що поєднує в собі історика, етнолога, науковця, організатора науки та активно формує обличчя сучасної історичної думки в Україні. Доповідач зазначив, що Оксана Адамівна Сапеляк – це вчена, яка гармонійно єднає у своїй роботі традиційні та новаторські підходи, її дослідження є не лише цінними з погляду історичної науки, а й мають важливе значення для розуміння сучасних суспільних процесів. Науковиця доводить, що історія – це не лише минуле, а й дієвий інструмент для розуміння сьогодення. Її праці залишаються дороговказом для нових поколінь науковців, які прагнуть досліджувати українську історію та культуру в широкому міждисциплінарному контексті.

Фото з урочистої академії Фото з урочистої академії Фото з урочистої академії Фото з урочистої академії Фото з урочистої академії Фото з урочистої академії Фото з урочистої академії Фото з урочистої академії Фото з урочистої академії Фото з урочистої академії