Працівниці МІОКу провели науково-методичний семінар для українських вчителів у Франції

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою
Скріншот з онлайн-семінару

19 лютого 2025 року, в День державного герба України, наукові співробітниці Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» виступили на науково-методичному семінарі «МІОК для українських учителів у Франції». Подію організували Світова координаційна виховно-освітня рада, яка є стратегічним партнером МІОКу, та Посольство України у Французькій Республіці.

Це вже не перший онлайн-захід для українських освітян за кордоном, на якому науковці МІОКу діляться своїм досвідом роботи з іншомовною авдиторією, розповідають про напрацювання Інституту – посібники та підручники, висвітлюють особливості адаптації навчальних матеріалів до потреб учнів, розуміючи, що сьогодні за кордоном навчаються мільйони українських дітей і розвиток їхніх мовних знань та виховання їх у дусі українських традицій є дуже важливим.

Семінар відкрила Любов Любчик, голова СКВОР, та представила МІОК як партнера СКВОР: «Дякую вам за допомогу зі звʼязком, підтримкою і презентацією! Дякую всім вашим колегам за висоту. Залюблені в Україну, ви гуртуєте навколо важливих ініціатив та сприяєте поступу українського шкільництва діаспори».

Оксана Горда, старша наукова співробітниця МІОКу, PhD, подякувала нашим партнерам: «Такі ініціативи спрямовані на реалізацію спільної для нас усіх місії – збереження національної ідентичності та поширення української мови й культурних здобутків українців у світі». Науковиця розповіла про освітні проєкти МІОКу та про те, як працювати з посібником «Ключ до України», показала структуру посібника, зміст, цікаві завдання. Розказала про те, як адаптувати видання для роботи з різною авдиторією.

Галина Бойко, наукова співробітниця МІОКу, презентувала посібник «Мої друзі. Абетка», який розроблено для дітей 4–6 років. У доповіді йшлося про те, як з героями посібника вивчати українську абетку, познайомити дітей різного віку та рівня володіння мовою з буквами, вивчити слова, пісні, віршики, які методи є найбільш ефективними для опанування мовного матеріалу в дитячій авдиторії тощо.

Виступ Оксани Трумко, наукової співробітниці МІОКу, PhD, був присвячений іншому виданню Інституту – посібнику «Спіймай Сковороду». Науковиця розповіла про концепцію видання. У його основі – тексти-розповіді від імені Григорія Сковороди, у них ідеться про міста й місця, в яких побував філософ. Низка текстів прозвучали у записі. Доповідачка наголосила, що кожен текстовий матеріал для читання супроводжують дотекстові і післятекстові вправи. Також науковиця продемонструвала приклади завдань для розвитку навичок спілкування, мовні ігри.