Поради від кафедри екології та збалансованого природокористування: 10 способів заощадження електроенергії

Кафедра екології та збалансованого природокористування
Заставка до матеріалу

Актуально як ніколи! Бережіть і користуйтеся.

1. Вимикайте електроприлади на ніч і старайтеся не залишати їх у «сплячому» режимі – так прилади споживають до 10 % електроенергії від робочого режиму.
  2. Не залишайте ввімкненими зарядні пристрої після закінчення заряджання.
  3. Для дому й офісу придбавайте електроприлади класу А+ (знижене енергоспоживання).
  4. Вимикайте зайве освітлення.
  5. Використовуйте світлодіодні (LED) лампочки і максимально плануйте зональне освітлення, що дає змогу освітити саме те, що потрібно.
  6. Перейдіть на прання та миття посуду за трохи нижчої температури та за повного завантаження.
  7. Використовуйте воду раціонально (особливо гарячу), водопідготовка й водоочищення потребують багато електроенергії.
  8. Налаштуйте кондиціонер хоча б на кілька градусів менше (охолодження/нагрівання).
  9. Наливайте в чайник стільки води, скільки вам потрібно для чаювання, не кип’ятіть зайвої води.
  10. Застосовуйте відновлювану енергію, як варіант – сонячні панелі.

Які способи економії електроенергії використовуєте ви?