Працівники і студенти Національного університету «Львівська політехніка» взяли участь у VI Всеукраїнській науково-практичній конференції «Теорія і практика управління в умовах суспільних викликів і трансформацій», яка відбулася 6 червня 2019 року. Співорганізаторами заходу виступили члени колективу Науково-дослідний центр соціальної й демографічної політики та управління «Демос» Інституту адміністрування та післядипломної освіти. До участі у конференції зголосилося понад 80 осіб, серед них – науковці Кропивницького, Львова, Рівного.
У тематичному плані напрямами роботи були:
- суспільні трансформації і проблеми соціалізації особистості;
- психологічні особливості управління освітніми процесами в суспільстві знань;
- історичний та політичний контексти суспільних трансформацій;
- соціокультурні та економічні наслідки міграції в Україні та світі;
- безпека бізнесу та ризик-менеджмент в умовах суспільних викликів і трансформацій;
- управління фінансовими системами на мікро-, мезо- і макрорівнях;
- управління людськими ресурсами в сучасних організаціях;
- соціальна економіка та соціальна безпека в умовах суспільних трансформацій.
Керівник НДЦ «Демос» Львівської політехніки д.е.н., професор У.Я. Садова (тема виступу – «Інституційне забезпечення процесів регулювання міграції в Україні») підняла низку питань стосовно тенденцій сучасної трудової і позатрудової міграції українського населення. Наголосила, що вона пов’язана як зі зростанням добробуту людей, так і з розширенням у загальному бюджеті часу меж вільного часу. Доповідач визначила аргументи щодо необхідності її регулювання внаслідок вичерпування резервів «експортування» людського капіталу, окреслила блоки нової міграційної політики держави щодо залучення іноземної робочої сили, наголосила на ризиках втрати трудового потенціалу нації через неконтрольовані потоки освітньої міграції, розказала про досвід розробки спеціальних програм в частині вирішення працересурсних проблем.
Показово, що цього року зросла кількість учасників наукової конференції від Національного університету «Львівська політехніка»: д.е.н. професор О.Б. Мних, к.е.н. О.Р. Пятковська (заступник директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою), к.е.н., доцент Т.М. Степура, к.е.н. старший науковий співробітник О.О. Левицька, к.ек.н., ст.н.сп. М.В. Бачинська, к.пед н., доцент М.Є. Захарчук, асистент М.О. Селюченко, студенти С.С. Голубицький, М.В. Левочко, Ю.І. Новіцька, А.Л. Степура).
Конференція підтвердила велике бажання освітян, науковців, практиків працювати спільно. За результатами роботи наукового заходу підготовлено рекомендації державним органам влади, а також збірник доповідей і тез його учасників.