Політехніки взяли участь у фіналі першої Всеукраїнської олімпіади з медіаграмотності «Фейкотрощі»

За матеріалами сайту Укрінформ
Команда «Шампунь проти фейків»

21 травня відбулися фінальні онлайн-змагання в межах першої Всеукраїнської олімпіади з медіаграмотності серед студентів вищих навчальних закладів України «Фейкотрощі». Онлайн-змагання відбулися у форматі брейн-рингу. Організатором олімпіади є громадська організація «Центр аналітики і розслідувань» – фактчек-проєкт «БезБрехні».

– У фінальному етапі беруть участь переможці п’ятьох відбіркових турів «Фейкотрощі»: команди «Шампунь проти фейків» з Національного університету «Львівська політехніка»; «Медіаварта» з Дніпровського національного університету ім. О. Гончара; Mediacheck з Київського національного університету культури і мистецтв; Et Cetera з Національного університету «Острозька академія»; Fake Busters з Маріупольського державного університету, – повідомив на початку заходу модератор – голова правління ГО «Центр аналітики і розслідувань», засновник та керівник фактчек-проєкту «БезБрехні», медіаексперт Олександр Гороховський.

Він уточнив, що проєкт розпочався в 2020 році, в змаганні стартували 30 команд, і саме сьогоднішні 5 команд дійшли до фіналу.

У фіналі 21 травня команди провели 5 раундів, відповідаючи на актуальні запитання. Відповіді прокоментували Олександр Гороховський, засновниця та головний редактор фактчек-проєкту «По той бік новин», медіаексперт Альона Романюк та голова медіапрофспілки, медіаексперт Сергій Штурхецький, оцінюючи кожне із завдань. Фаховий аналіз і докладні коментарі членів журі стали справжнім майстер-класом для майбутніх журналістів.

У підсумку за кількістю балів п’яти раундів перемогла команда «Медіаварта» з Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара – 22 бали. На другому місці – команда Et Cetera з Національного університету «Острозька академія» – 19 балів. Третє місце посіла команда Mediacheck з Київського національного університету культури і мистецтв – 18 балів. На четвертому місці – команди «Шампунь проти фейків» з Національного університету «Львівська політехніка» та Fake Busters з Маріупольського державного університету, які здобули по 16 балів.

Команди-фіналістки отримають відповідні сертифікати та кубки, найбільший із них – команда-переможниця.

Перша Всеукраїнська олімпіада з медіаграмотності у форматі брейн-рингу «Фейкотрощі» відбулася за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.