11–15 листопада 2024 року відбувся другий практичний семінар у місті Мангаймі (Німеччина) в рамках міжнародного воркшопу «Інтегрований розвиток міст. Планування та дизайн» (Чернівці/Мангайм 2024). Нагадаємо, що перший захід відбувався у вересні цього року, і його результатом стало формування цілей, орієнтирів та візій на території довкола залізничного вокзалу в місті Чернівцях.
На відкритті воркшопу в Мангаймі з вітальним словом виступили професор Детлеф Курт (Рейнланд-Пфельський технічний університет Кайзерслаутерн-Ландау (RPTU)) та професор Крістоф Веслінг (Бранденбурзький технологічний університет Котбус-Зенфтенберг (BTU)). Також у перший день відбулася зустріч із доктором Ганно Ербе – керівником департаменту геоінформації та містобудування міста Мангайм, який провів екскурсію територією довкола вокзалу та коротко розповів учасникам про особливості містобудівного розвитку Мангайма.
Упродовж тижня інтенсивної роботи студенти з українських та німецьких університетів розробляли докладніші концепції розвитку територій опрацювання. Результати тижневого інтенсивного воркшопу були представлені трьома міжнародними командами студентів на підсумковій презентації. Інститут архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка» був представлений доценткою кафедри містобудування Яриною Онуфрів, студенткою кафедри містобудування Дарією Гуцул і студенткою кафедри архітектурного проєктування та інженерії Вікторією Вітовською. На події були присутні також представники муніципалітетів міст-побратимів Мангайма та Чернівців, зокрема головний архітектор Чернівців Дмитро Домітрюк із командою. Також захід відвідали партнери воркшопу з Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Студенти продовжать роботу над розробленими концепціями з урахуванням зауважень та рекомендацій, отриманих під час презентації. Фінальні результати буде продемонстровано на відкритій онлайн-зустрічі, яка відбудеться 17 грудня 2024 року. До зустрічі можуть долучатися усі охочі за посиланням на платформі Pan for Ukraine.
Воркшоп «Інтегрований розвиток міст. Планування та дизайн» реалізовується за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Німецької служби академічних обмінів (DAAD) і Федерального міністерства житлового будівництва та міського розвитку Німеччини у рамках двосторонньої співпраці міст Чернівці (Україна) та Мангайм (Німеччина). Співорганізаторами воркшопу є німецькі та українські університети: Рейнланд-Пфельський технічний університет Кайзерслаутерн-Ландау (RPTU), Бранденбурзький Технологічний університет Котбус-Зенфтенберг (BTU) та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.