Українці разом із британцями та нідерландцями хочуть змінити підхід до використання будівельних відходів з бетону в процесі відбудови. Вони планують переробляти бетонне будівельне сміття, що утворилося внаслідок війни, на компоненти високої якості.
Проєкт Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine (S3) спрямований на переосмислення цього процесу через впровадження й тестування мобільної виробничої лінії. Ця інноваційна система переробляє вторинний бетон на високовартісні енергоефективні та низьковуглецеві будівельні матеріали. Це дає змогу зменшити енерговитрати та викиди CO2, сприяючи круговому підходу в будівельній сфері, зменшуючи відходи та максимізуючи використання локальних ресурсів у відбудові України.
Проєкт S3 об’єднав експертів із Шеффілдського університету, Університету Лідса, громадської організації ReThink, Оксфордського університету, Імперіал коледжу Лондона, компанії C2CA, Національного університету «Львівська політехніка», Національного університету водного господарства та природокористування та компанії Eco+Logic.
Проєкт розробить інноваційні технології у п’яти ключових напрямах:
- швидка ідентифікація та оцінка вторинного бетону, придатного для переробки;
- мобільне обладнання для відокремлення компонентів бетону на місці;
- оптимізація процесів переробки відокремлених компонентів;
- аналіз життєвого циклу для максимізації ефективності ланцюга створення цінності;
- інформаційні кампанії для громадськості щодо гендерної інклюзії в будівництві, соціальної обізнаності, небезпеки азбесту та переваг використання ресурсів, які раніше вважалися відходами.
Проєкт є переможцем конкурсу InnovateUkraine, що фінансується Міністерством Великої Британії з міжнародного розвитку та підтримується Посольством Великої Британії в Україні.
Докладніше – на сайті «Новини.LIVE».