Львівські політехніки урочистими зборами відзначили 25-річний ювілей Видавництва Університету

Прес-служба Львівської політехніки
25-річний ювілей Видавництва Університету

У справжнє свято пошановувачів друкованого слова перетворилося урочисті збори з нагоди 25-річчя Видавництва Національного університету «Львівська політехніка». Історична Актова зала головного корпусу Університету, де відбулися урочистості, заповнена численними стендами із книгами, що побачили світ завдяки сумлінній та професійній праці видавців і поліграфістів. Чимало з тих видань стали по-справжньому знаменними в історії цього важливого структурного підрозділу Львівської політехніки.

Створене за ініціативою тодішнього ректора Університету, незабутнього Юрія Кириловича Рудавського, Видавництво нині перетворилося в сучасний потужний видавничо-поліграфічний комплекс, який виконує практично повний спектр редакційно-видавничих, додрукарських та поліграфічних робіт. Його крилатим гаслом стали слова: «Час читати наші книги». Про це говорив, вітаючи видавців з ювілеєм, нинішній очільник Львівської політехніки професор Юрій Бобало. Чимало теплих, зворушливих слів вдячності на їхню адресу виголосили завідувач кафедри обліку та аналізу професор Анатолій Загородній, завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища професор Віктор Проскуряков, інші промовці, більшість із яких є авторами друкованих творів, що потрапили до читачів завдяки університетському видавництву.

Як наголосив директор Видавництва Іван Паров’як, поліграфісти і видавці нині сповна забезпечують навчальний процес у Львівській політехніці підручниками, посібниками, монографіями, науковими періодичними виданнями, конспектами лекцій, довідниками, словниками, навчально-методичними матеріалами тощо. З року в рік зростає й обсяг видань. Усі вони доступні для читання у Науково-технічній бібліотеці Університету – і в друкованій, і в електронній версіях. Притому, ця література відома далеко не лише у Львові: видавництво розповсюджує свої книги у вищих навчальних закладах України, надсилає їх у найбільші бібліотеки, працює над створенням власної роздрібної книготорговельної мережі.

Видавництво Львівської політехніки – постійний учасник і переможець Форуму видавців у Львові, інших представницьких книжкових виставок та конкурсів. Визнання книги отримують насамперед завдяки змісту, але також – якісному поліграфічному втіленню. Видавництво активно застосовує у своїй діяльності сучасні інформаційні технології. Усі додрукарські процеси виконуються на базі комп’ютерно-видавничих комплексів з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

Наприкінці ректор Юрій Бобало вручив кращим видавцям і поліграфістам відзнаки та пам’ятні нагороди.

Світлини Йосипа Марухняка