Нагадаємо: минулого місяця «Рошен» презентувала політехнікам довготермінову програму партнерства з університетами України «До вершин з РОШЕН», метою якої є підвищення якості освіти, відповідно до потреб сучасного ринку праці, а також інтеграція освіти й науки з бізнесом. 30 серпня, представники корпорації завітали до Політехніки вдруге — для обговорення можливостей і напрямів наукової співпраці з нашим університетом.
До складу делегації увійшли керівниця відділу оцінки та навчання Ольга Савкіна, технічний директор Володимир Ярандін та представник R&D центру Іван Шнипір. Приймали гостей проректорка з наукової роботи Наталія Чухрай, очільниця науково-дослідної частини університету Лілія Жук та завідувачка відділу маркетингу та інноватики Ірина Романовська.
У часі зустрічі відбулися презентації кафедр Інституту хімії та хімічних технологій, у співпраці з якими зацікавлена корпорація. Спочатку політехніки представили напрями роботи і запропонували ідеї подальшого партнерства. Потім гості відвідали згадані кафедри, де ознайомлювалися із наявним обладнанням, кадровим потенціалом тощо, та узгоджували із науковцями тематику співпраці.
— Ми зустрічалися із представниками восьми українських вишів, аби визначити для себе партнера у довгостроковому проекті. Результатом нашої першої зустрічі з Політехнікою стало те, що ми визначилися із партнером. На другій зустрічі ми говорили про напрями роботи, які для нас можуть бути цікаві, а саме: покращення матеріально-технічної бази вишу, виділення іменних стипендій для студентів та іменних доплат для найкращих викладачів. Також після попередньої зустрічі ми визначили додатковий напрям — науково-дослідну співпрацю: коли університет виконує дослідницькі роботи, пов’язані із нашими поточними завданнями, тож говорили й про це, — коментує візит Ольга Савкіна.
За словами Лілії Жук, для Політехніки ця співпраця є надзвичайно важлива:
— Найперше — це можливість для наших студентів набути практичних навичок, побачити й зрозуміти, як все відбувається на виробництві. Ймовірно, у подальшому ми обговорюватимемо можливість студентської практики. По-друге, якщо буде визначено напрями наукової роботи, це дасть можливість виконувати магістерські роботи за цією тематикою. Крім того, це додаткова можливість наукової роботи для наших викладачів. І звичайно — матеріально- технічна база — оснащення приладами й обладнанням, яке для нас є надзвичайно актуальне.
Наступним кроком стане підписання меморандуму. Як зазначають представники «Рошен», укладання угоди й старт спільних проектів з Політехнікою заплановано на поточний рік.