Українські та польські науковці разом працюватимуть над 15 двосторонніми науковими проєктами у 2020–2021 роках. Їхній перелік був затверджений під час засідання Спільної Комісії з питань співробітництва в сфері науки і технологій 23 грудня 2019 року у Варшаві. Проєкти стосуватимуться нових технологій та матеріалів, екології, енергоефективності, наук про життя, покращення обороноздатності тощо.
Загалом 2019 року українські вчені виконували 119 двосторонніх проєктів з іноземними колегами. Це майже на чверть більше, ніж торік. Йдеться про проєкти, в яких українська сторона фінансована за кошти держбюджету.
Активна співпраця тривала з 12 країнами: більша половина – це члени ЄС, а також Індія, Китай, США, Білорусь, Корея. 2020-го після майже 20-річної перерви почнеться виконання спільних проєктів з Ізраїлем.
З української сторони 2019 року проєкти виконували 59 закладів – переважно це виші та наукові установи. У Топ-3 за кількістю проєктів увійшли:
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 10 (7 країн-партнерів);
- Національний університет «Львівська політехніка» – 10 (7 країн-партнерів);
- Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова Національної академії наук України – 7 (6 країн-партнерів).
Географія виконання досліджень – 18 населених пунктів по всій Україні. Найбільше проєктів сконцентровано в Києві, Львові та Харкові.