Підсумки XXXII Міжнародного літературного конкурсу імені Марусі Бек «Що можу я, українка ІІІ тисячоліття?»

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою
Маруся Бек

15 листопада 2020 року відбулася урочиста подія – підведення підсумків XXXII Міжнародного літературного конкурсу імені Марусі Бек «Що можу я, українка ІІІ тисячоліття?», який організовувала СФУЖО у партнерстві з Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», що є ще одним кроком у виконанні Меморандуму про співпрацю, підписаного у 2019 році між двома структурами.

Метою Конкурсу було:

• вшанувати пам’ять та популяризувати ім’я українки Марії Бек, почесної членкині СФУЖО, політичної та громадської діячки, правозахисниці, яка своїм прикладом служіння Батьківщині показала українському жіноцтву за кордоном шлях боротьби за власні права і свободи та інтереси України;
  • привернути увагу до Українського жіночого руху за кордоном як до потужного інструменту, що в усі часи протистояв асиміляції українців;
  • спонукати українок з усього світу об’єднуватися для активної діяльності на благо України;
  • стимулювати молодих творчих українок розвивати свої таланти.

У Конкурсі взяли участь молоді українки з усього світу, зокрема з Австралії, Італії, Польщі, США, Канади, Франції, Бельгії, України.

Координаторкою проєкту від МІОКу було обрано Наталію Мартинишин, якій чи не найбільше завдячуємо успіхом його реалізації.

Ірина Ключковська, директорка МІОКу, вітаючи учасниць події-підсумку Конкурсу імені Марусі Бек, наголосила на ролі та значенні СФУЖО у збереженні та плеканні української тотожності молоді в діаспорі та подякувала за можливість для Інституту долучитися до цього проєкту-промоції на вшанування легендарної Марусі Бек. Бо саме популяризація імен видатних українців є для МІОКу одним із пріоритетних завдань.

МІОК, розуміючи важливе просвітницьке значення Конкурсу, активно працював впродовж 2020 року, допомагаючи СФУЖО, зокрема з виконанням таких завдань: розробкою положення про Конкурс, його логотипу (авторка Ірина Українська, дизайнерка графічних робіт МІОКу), промоційної листівки, проєкту диплому для учасниць; створенням сторінки Конкурсу у мережі Facebook.

Ірина Ключковська працювала в організаційному комітеті Конкурсу, долучаючись до усіх робочих нарад і подій СФУЖО, пов’язаних із цим проєктом. Працівники Інституту – Ігор Калинець, лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Оксана Галайчук, кандидатка філологічних наук, наукова співробітниця МІОКу, та Наталія Мартинишин, провідна фахівчиня МІОКу, склали основу журі Конкурсу і опрацювали всі 87 робіт, які надіслали учасниці з України та з-за кордону. За результатами оцінок, журі Конкурсу визначили переможниць із України. Окрім цього, МІОК взяв на себе обов’язок і перевірив роботи усіх 13 переможниць на оригінальність (плагіат).

Інститут не залишився осторонь і від організації підсумкового заходу Конкурсу, на якому СФУЖО урочисто назвала переможниць. Зокрема, завдяки зусиллям МІОКу, конкурсантки з України підготували зворушливі відеопривітання, в яких розповіли, чому для них було важливо брати участь у Конкурсі і чому надалі молодим українкам варто долучатися до таких проєктів.