Студенти Інституту архітектури та дизайну, Інституту гуманітарних та соціальних наук, Інституту геодезії та Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології з доцентом катедри української мови Лілією Харчук упродовж осіннього семестру відвідали меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору» – установу, що досліджує трагічні сторінки історії України.
Відвідувачі мали змогу ознайомитися з унікальними експонатами, що висвітлюють трагедії тоталітарних режимів ХХ століття. Серед них не лише «вагон-телятник», але й інтерактивні виставки, які дозволяють глибше зрозуміти трагедії того часу та розкривають тему масових депортацій, політичних репресій, а також трагедії, спричинені радянським і нацистським режимами. Студенти зазначили, що такі матеріали не лише зберігають пам’ять, але й вчать важливості захисту прав людини.
Здобувачі вищої освіти дійшли висновку, що аналіз минулих терористичних практик держави є важливим для формування громадянської свідомости і попередження таких явищ у майбутньому, а дослідження історії, безперечно, є ключем і дороговказом до побудови демократичного суспільства. Студенти зазначили, що музей не тільки надає знання, але й пробуджує глибокі емоції, які залишають слід у свідомості.
Але пам’ять не має бути лише емоційною, вона мусить бути інструментом для усвідомлення соціальних ризиків. Ці екскурсії стали не лише освітньою подією, а й емоційним досвідом, який закріплює важливість пам’яти про трагічні сторінки в історії нашої держави для формування майбутнього суспільства. Відвідини музею навчили молодь осмислювати події минулого, поважати людські права та бути свідомими наслідків дій тоталітарних режимів, допомогли студентам не лише глибше зрозуміти масштаби трагедій, а й сформулювати нове ставлення до вивчення історії через призму жертв, збереження пам’яти, адже знання про трагічні сторінки історії – важлива запорука уникнення подібного у майбутньому.